اخبار

 آخرین اخبار 

مسعود نصیری دهقان، مدیر مجموعه حوریان البرز ایرانیان در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

در حق شرکتهای گردشگری اجحاف شده است

در حق شرکتهای گردشگری اجحاف شده است
1400/10/20

با شروع بیماری کرونا به تعداد بسیاری از مشاغل، آسیب و زیان جدی وارد آمد و در این میان برخی از آنها تعطیل شدند. ولی بخش دیگر با وجود مشکلات متعدد به فعالیت خود ادامه داده و حتی از محدودیتها، فرصت و ایده های نو ساختند. در اینجا اهمیت نقش پررنگ علاقه به شغل کاملا مشهود است. زمانی که افراد به معنای واقعی به حوزه فعالیت خود علاقه داشته باشند، هیچ مانعی نمی تواند سد راه شده و آنها را از ادامه مسیر بازدارد. در همین رابطه روزنامه جام جم البرز با مسعود نصیری دهقان، مدیر مجموعه حوریان البرز ایرانیان گفتگویی اختصاصی انجام داده است که ماحصل آن را در ذیل می خوانید:

در خصوص مشکلات موجود در صنف خود توضیح دهید.

شیوع بیماری کرونا و ایجاد نرم افزارهای خرید تور و بلیط در حق دفاتر گردشگری اجحاف شده و موجب افت شدید آنها شده است. خرید بلیط و تور با وجود یک نرم افزار در گوشی به سادگی انجام می شود، ولی اطمینان خاطری که شرکتهای گردشگری به ما می دهند در این نرم افزارها وجود ندارد که مسئله بسیار مهمی می باشد.

 به نظر شما مشاغلی که در این شرایط با محدودیت های خاصی رو به رو هستند چگونه می توانند به فعالیت خود ادامه دهند؟

ما در این شرایط سخت واقعا مبارزه کردیم . من به این شغل علاقه دارم و با وجود وضعیت فعلی کسی می تواند ادامه دهد که به آن علاقه مند باشد. با این دیدگاه درآمدزایی نمی توان به این شغل نگاه کرد، چون در حال حاضر درآمد ما پاسخگوی هزینه های جاری دفتر هم نیست. اگر بقای این شغل در میان باشد باید برنامه ریزی دراز مدت و یک سری ریزه کاری داشته باشیم تا بتوانیم در این عرصه ماندگار شویم. به عنوان مثال، گردشگری بومی، ایده  نو و جذابی است چون مردم به زندگی روستایی و کشاورزی روی آورده اند. ما تمرکز خود را بر محور این موضوع قرار داده ایم و در این عرصه در حال فعالیت هستیم و سعی کرده ایم که از این طریق مجموعه خود را حفظ کنیم.

توصیه شما به نسل جوان برای انتخاب شغل چیست؟

جوانان  باید در خصوص انتخاب شغل مورد نظر خود، متمرکز باشند و از این شاخه به آن شاخه نروند. چرا که در این صورت زمان را از دست می دهند و با توجه به تورم روزمره موجود از بسیاری مسائل عقب می مانند.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.