اخبار

 آخرین اخبار 

روایتی از شب شهادت شهید «صفرعلی صفاری»؛

مرا بگذار و به عملیات ادامه بده

مرا بگذار و به عملیات ادامه بده
1400/10/20

جام جم البرز: شهید «صفرعلی صفاری» نیز مانند صدها شهید گلگون کفن جنگ تحمیلی از سرزمین شهیدپرور طالقان در سال 1340 در یک خانواده زحمت‌کش و مومن که از راه کشاورزی تامین معاش می کردند، چشم به جهان گشود.
بعد از دوران کودکی به سنگر علم و دانش قدم گذاشت. با پشتکار و نهایت جدیت تا دوم دبیرستان را در همان زادگاهش جهت فراگیری علم سپری کرد و برای ادامه تحصیل در رشته ریاضی به تهران رفت که با سال 1357 اوج مبارزه اسلامی مردم با رژیم طاغوت مصادف شد. اراده مصمم و علاقه شدید او به رهبری انقلاب و اسلام موجب شد که او نیز وارد صحنه های سیاسی شده و در تمام تظاهرات روزانه و شبانه بر علیه رژیم شرکت نماید.

بعد از اخذ دیپلم در رشته ریاضی دوباره به زادگاهش برگشت. برای جوانان در تشکیل کتابخانه، جذب آنان به مسجد، تشکیل انجمن اسلامی نقش بسیار موثری را به عهده گرفت و زحمات ارزنده ای در این موارد کشید.
در سال 1359 به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و آموزش‌های لازم و دوره های تخصصی را گذرانید و در تاریخ پانزدهم فروردین 1360 که همه مهارت‌ها را آموخته بود، به سوی جبهه اعزام شد. در جبهه خدمه خمپاره 80 بود و در چندین تکل ضربتی شرکت کرد. سرانجام در عملیات «طریقه القدس» آزادسازی بستان به کاروان شهیدان ایران اسلامی پیوست.

در «شب شهادت» با برادر رزمنده‌اش در عملیات آزادسازی بستان که زخم‌های او را می‌بست، پیشنهاد می نماید که برادرم "مرا بگذار و به عملیات ادامه بده که مهم‌تر است."

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر