اخبار

 آخرین اخبار 

هفت مخزن ذخیره آب شرب البرز در مرحله تکمیل

هفت مخزن ذخیره آب شرب البرز در مرحله تکمیل
1400/10/20

به گزارش جام جم البرز، ذوالفقار مهدی‌زاده، گفت: این مخازن با هدف افزایش ظرفیت ذخیره سرانه و تاب‌آوری تاسیسات آبرسانی در فصل گرم سال در مناطق فردیس، مهرشهر، رجایی‌شهر، تنکمان، کوهسار، روستای پورکان جاده کرج - چالوس و روستای قاسم‌آباد ساوجبلاغ با هزینه‌ای بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیر عامل شرکت آبفای البرز با اشاره به اینکه اکنون حجم مخازن آب شرب استان البرز ۵۰۰ هزار متر مکعب است، افزود: براساس استاندارد‌های تعریف شده و تراکم جمعیت در استان، ۲۰۰ هزار متر مکعب حجم مخزن جدید باید احداث شود که تا پایان سال جاری با بهره‌برداری از مخازن جدید، حدود ۱۰ درصد از این کمبود جبران خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آبفای البرز اضافه کرد: روند احداث مخازن جدید در برنامه‌های پایداری کمی و کیفی خدمات یکپارچه آبرسانی به شهر‌ها و روستا‌های البرز در ۲ سال آینده ادامه خواهد یافت بطوریکه احداث ۷۵ هزار متر مکعب حجم مخازن در شهر‌های نظرآباد، فردیس، شهرجدید هشتگرد، محمدشهر، کمالشهر، کرج مرکزی و رجایی شهر برنامه‌ریزی شده و در دستور کار قرار دارد.

او گفت: با بهره‌برداری از این مخازن ضمن افزایش تاب‌آوری تاسیسات آبرسانی، کمبود حجم مخازن در سطح استان به کمتر از نصف کاهش خواهد یافت.

آبفای استان البرز حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار مشترک دارد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.