اخبار

 آخرین اخبار 

برگزاری دومین جشنواره ملی امیرکبیر در البرز

برگزاری دومین جشنواره ملی امیرکبیر در البرز
1400/10/21

به گزارش خبرنگار جام جم البرز، در نشست خبری که در اتاق بازرگانی کرج برگزار شد ،بنامولایی رییس اتاق بازرگانی البرز درباره اهمیت رابطه صنعت و دانشگاه گفت: استان البرز در زمینه تعامل صنعت و دانشگاه اقدامات بسیار مهمی را داشته و با فعال بودن در این زمینه از سال ۹۴ و با برگزاری همایش در دانشگاه خوارزمی و شهرستان های دیگر توانسته است به عنوان یکی از فعالترین استان ها در این زمینه شناخته شود.

وی افزود : اتاق بازرگانی البرز فضایی را در اختیار دانشگاه ها قرار داده تا افراد بتوانند در این مرکز طرح و ایده های خود را ارائه کرده و با راهنمایی اساتید طرح‌های خام خود را در اینجا بررسی و تجاری سازی کنند.

بنا مولایی گفت: یکی از نکات حائز اهمیت، آشنایی با مسائل و مشکلاتی است که امروز صنعتگر و تولید کننده با آن روبرو است چرا که با آگاهی و داشتن مهارت در زمینه‌های مختلف است که می‌توان صاحب نظر بود و تغییر و تحول در موضوعات مختلف را انجام داد.

بنا مولایی اظهار داشت: ما بایستی از علم به منظور تولید ثروت استفاده کرده و از مقالات و پایان نامه های عالی به منظور کاربردی و اجرایی شدن استفاده و متناسب با نیازهای نسل جوان آنها را را با کسب و کارهای نوین و جدید آشنا کرده و آنها به سمت بهره وری بیشتر هدایت کنیم و در کنار شعار سال جهش تولید ، جهش علمی نیز داشته باشیم.

مدیر مرکز خدمات تسهیلگری در ارتباط با اهداف برگزاری جشنواره گفت: طرح ها،پایان نامه ها و رساله های دانشجویی می بایست خارج از دانشگاه ، به صورت کاربردی و بعنوان سرمایه ای برای رفع مشکلات جامعه و صنعت تدوین شود.

 

 

 

دکترمحمد نبیونی رییس بنیاد نخبگان استان البرز و دبیر علمی جشنواره ملی امیرکبیر نیز گفت: جشنواره ملی امیر کبیر در سال گذشته برای اولین بار برگزار شد،و امسال نیزدبیر خانه جشنواره شروع به فعالیت  کردو بیش از ۲۶۰ پایان نامه و رساله تا تاریخ ۳۰ آبان  در ۷ گروه اصلی به دبیرخانه ارسال شد.وی اظهار داشت: این ۷ گروه شامل گروه‌های فنی و مهندسی، کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی، علوم پزشکی و علوم پایه، دام پزشکی و هنر و معماری است که با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رئیس بنیاد نخبگان استان البرز با بیان اینکه تیم داوری جشنواره ملی امیرکبیر از سراسر کشور بودند، تصریح کرد: بیش از ۵۰ دانشگاه مرکز علم و فن آوری در فرآیند داوری به رؤسای کار گروه‌ها کمک کردند و نتایج آن در ۲۷ دی ماه در مراسم اختتامیه اعلام خواهد شد.

نبیونی تصریح کرد:دانشجویان برای کاربردی کردن طرح، پایان نامه ها، رساله‌های خود نیاز به حمایت کارفرما دارند، به همین دلیل اتاق بازرگانی البرز و جهاد دانشگاهی با همکاری هم، این جشنواره را تدارک دیده اند تا دانشجویان با رقابتی سالم بتوانند نیاز‌های خود، صنعت و خدمات را برآورده کنند.
نبیونی افزود: استان البرز با دارا بودن ۱۳ مرکز علمی، پژوهشی، دانشگاهی، پژوهشگاهی، پژوهشکده‌ای در سطح ملی و بین المللی توانسته به عنوان قطب علم و فناوری کشور معرفی شود و حضور چنین مراکزی در استان باعث شده است که این جشنواره در نقطه آغاز در البرز برگزار شود.
او در ادامه اضافه کرد: در بخش علمی این جشنواره، جهاد دانشگاهی و اتاق بازرگانی البرز به عنوان نهاد‌هایی موثر در برگزاری این جشنواره می‌توانند با کمک رسانه‌ها جشنواره را با رقابتی سالم و بصورت حرفه‌ای برگزار کنند. رئیس بنیاد نخبگان استان البرز اظهار داشت: این جشنواره به واسطه اینکه دارای کارگروه‌هایی از تمام پژوهشگاه ها، دانشگاه‌ها و مراکز علم و فناوری البرز است می‌تواند منحصر به فرد بوده و با کمک اتاق بازرگانی البرز به واسطه نوع ارتباطی که با دستگاه‌های اجرایی دارد، تداوم یابد.
دبیر جشنواره ملی امیرکبیر افزود: یکی از اهداف مهم برگزاری این جشنواره به عنوان جشنواره طرح ها، پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی کاربردی کارفرما محور، پیاده سازی راهکار‌های استفاده از دستاورد‌های علمی دانشگاهی در فضای صنعتی جامعه است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.