اخبار

 آخرین اخبار 

پیست بین المللی دیزین میزبان مرحله نهایی رقابت های گزینشی المپیک ۲۰۲۲

پیست بین المللی دیزین میزبان مرحله نهایی رقابت های گزینشی المپیک ۲۰۲۲
1400/10/23

به گزارش جام جم البرز؛ صادق کلهر با اشاره به برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۲۲ از اواسط بهمن ماه به میزبانی چین گفت: به همین منظور رقابت های گزینشی در رشته آلپاین برای انتخاب و اعزام ورزشکاران به این المپیک در چند مرحله برگزار شد که مرحله نهایی آن هفته آینده به میزبانی پیست بین المللی دیزین انجام می شود.

وی با بیان اینکه این رقابت در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده برگزار می شود، گفت: در این دوره حدود ۵۰ ورزشکار از کشورمان و یک ورزشکار از کشور سوئیس در ۲ بخش آقایان و بانوان در رشته های مارپیچ بزرگ و کوچک با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

کلهر افزود : امروز گواهینامه استاندارد تجهیزات پیست بین المللی دیزین صادر شد و این پیست پس از بهره برداری آزمایشی از فردا چهار شنبه به صورت کامل بازگشایی می شود.

پیست بین المللی دیزین در۷۰ کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، ۲ تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود.
ارتفاع این پیست بین ۲ هزار و ۶۵۰ تا سه هزار و ۶۰۰ متر از سطح دریا است و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین ۲ هتل، ۱۹ کلبه و پنج رستوران وجود دارد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.