اخبار

 آخرین اخبار 

تولید ۳۱ هزار محتوای آموزشی برای دانش آموزان دبستانی البرز

تولید ۳۱ هزار محتوای آموزشی برای دانش آموزان دبستانی البرز
1400/10/23

به گزارش جام جم البرز؛ یونس جاویدنسب گفت: با شیوع ویروس کرونا و تداوم آن به همت آموزگاران در پایه های اول تا ششم ابتدایی و کارشناسان حوزه معاونت ابتدایی استان البرز این تعداد محتوای آموزشی تولید و در شبکه شاد بارگذاری شده است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش ابتدایی البرز گفت: با توجه به اهمیت دوره دبستان، تداوم آموزش ها از طریق آموزش حضوری و فضای مجازی به صورت گسترده در استان البرز ادامه دارد.

او افزود: این محتواهای آموزشی با رعایت اصول یادگیری و براساس شیوه آموزش دیداری – شنیداری برای دانش آموزان پایه دوره ابتدایی در البرز تهیه شده است.

جاوید نسب گفت: با تولید محتواهای الکترونیکی و با بهره گیری از بسترهای ایمنی مجاز، فرآیند یاددهی و یادگیری دانش آموزان استان در دوران آموزش غیر حضوری پیگیری شد.

وی اضافه کرد: محتواها ی آموزشی، درس نامه ها و بسته های آموزشی با همکاری سرگروه های آموزش ابتدایی استان، نواحی و مناطق تابعه انجام و برای دانش آموزان شش پایه تحصیلی تولید و تهیه شده است.

وی با بیان اینکه محتوای آموزشی تولید شده براساس بودجه بندی کتاب های درسی دوره ابتدایی است، افزود: این برنامه آموزشی با حضور معلمان مجرب استان درحال انجام است و برای دانش آموزانی که به اینترنت دسترسی دارند و یا امکان حضور در مدرسه را ندارند، ارسال می شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه در استان دانش آموزی نداریم که در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به منابع آموزشی و یا کلاس درس معلم به صورت حضوری و یا مجازی دسترسی نداشته باشد، عنوان کرد: به همت والای معلمان همه دانش آموزان دوره ابتدایی استان زیر چتر آموزشی قرار دارند.

وی ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون محتوای آموزشی تولید شده برای دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت نداشته اند نیز به صورت بسته آموزشی مکتوب ارسال گردیده و این روند همچنان انجام می شود.

جاوید نسب یادآورشد: استان البرز ۲۷۰ هزار دانش آموز در دوره ابتدایی دارد که ۴۹ هزار نفرآن در کلاس پایه اول ابتدایی تحصیل می کند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: همت و مسئولیت پذیری آموزگاران پایه های مختلف ابتدایی نشان داد گرچه مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شد، اما امور آموزشی و تربیتی دانش آموزان درفضای مجازی جریان داشت و همچنان این روند به صورت ترکیبی( حضوری و مجازی) ادامه دارد.

استان البرز ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد که بیش از نیمی از آن در مدارس ابتدایی تحصیل می کند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر