اخبار

 آخرین اخبار 

کلاهبرداری به بهانه ریجستری تلفن همراه

کلاهبرداری به بهانه ریجستری تلفن همراه
1400/10/23

به گزارش جام جم البرز؛ سرهنگ رسول جلیلیان گفت: کلاهبرداران به بهانه ریجستری دوباره تلفن همراه اقدام به سرقت از حساب شخصی افراد و اطلاعات می‌کنند که مردم فریب این روش را نخورند.
رییس پلیس فتا البرز افزود: شیوه کلاهبرداری این مجرمان با هک حساب‌های کاربری ارسال پیامک انبوه یا با استفاده از شماره‌های همراه شخصی است و پیامی با عنوان تلفن شما رجیستری نشده به‌زودی شبکه آن قطع می‌شود کاربر را به یک سایت جعلی با مشخصات ظاهری سامانه همتا هدایت می‌کند و در یک فرایند مجرمانه ضمن سرقت اطلاعات هویتی، اطلاعات حساب وی را مورد دستبرد قرار می‌دهند.
وی افزود: کلاهبرداران سایتی مانند رجیستری گوشی تلفن همراه (همتا) شبیه‌سازی‌کرده که ابتدا جهت ورود به سایت سریال گوشی تلفن همراه را از کاربر دریافت می‌کند.
جلیلیان گفت: مجرمان سایبری با این ترفند به راحتی افراد را برای ورود به درگاه‌های جعلی تشویق کرده و با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان حساب آن‌ها را خالی می‌کنند.
وی از کاربران خواست به‌هیچ‌عنوان فریب اینگونه پیامک‌ها که به موضوعات مختلف مانند رجیستر کردن گوشی تلفن را نخورند و درصورت نیاز به سایت‌های اصلی شرکت‌ها و سازمان‌های مورد نیاز مراجعه کنند.
وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.