اخبار

 آخرین اخبار 

معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه البرز:

داشتن فرزند صالح بزرگترین ثروت برای خانواده

داشتن فرزند صالح بزرگترین ثروت برای خانواده
1400/11/5

به گزارش جام جم البرز، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رسولی معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز، ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) در جشن میلاد کوثر مصلی بزرگ چهارباغ گفت: حضرت زهرا (س) ویژگی‌هایی دارد که این ویژگی‌ها ایشان را در عالم هستی ماندگار کرده است.

وی با اشاره به اینکه هر انسانی نقشی دارد، ادامه داد: اگر به حضرت زهرا (س) در نقش فرزند نگاه کنیم، در اوج خفقان و سختی زندگی در مکه، حضرت در کنار پیامبر گرامی اسلام است. حضرت زهرا (س) پیامبر را از روی ادب و احترام با لقب"رسول الله" صدا می‌زدند.

حجت الاسلام رسولی افزود: حضرت زهرا (س) در نقش همسری هم شاخص است. نکات زیبا و آموزنده‌ای در زندگی امیرالمومنین (ع) با زهرای اطهر (س) برای ما وجود دارد. پیامبر از امیرالمومنین سوال کرد: زهرا را چگونه همسری می‌بینی؟ امیرالمومنین پاسخ داد: حضرت زهرا (س) بهترین همراه بندگی در کنار من است و به ایشان افتخار می‌کنم.

حجت السلام رسولی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی حاضر که در بازار وجود دارد، گاهی فساد ایجاد می‌کند و خانواده‌ها را به هم می‌ریزد بیان کرد: به مشقت انداختن همسر کار درستی نیست. چناچه حضرت زهرا (س) شرم داشتند از علی (ع) چیزی بخواهند و ایشان نتواند فراهم کند.

معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه البرز با اشاره بر نقش مادری حضرت زهرا (س) مبنی بر اینکه در تربیت فرزند بیشترین اثرگذاری را مادر دارد و بهترین مجاهدت زن، تربیت فرزند در نظام توحیدی است، افزود: حضرت زهرا (س) با علم به اینکه بزرگ‌ترین مجاهدت زن، تربیت فرزند است به نیازهای جسمی و روحی فرزندان توجه دارد.  ایشان در بازی با امام حسن (ع) از شعر استفاده می‌کند.

حجت الاسلام رسولی تربیت فرزند را بزرگ‌ترین ثروت خواند و گفت: هیچ کس سزاوارتر از مادر به تربیت فرزند نیست.

گفتنی است جشن میلاد کوثر در مصلی بزرگ چهارباغ برگزار گردید.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.