اخبار

 آخرین اخبار 

در هشتمین روز دهه فجر

برگزاری نشست ویژه انجمن نجوم کانون البرز با موضوع «فناوری فضایی»

برگزاری نشست ویژه انجمن نجوم کانون البرز با موضوع «فناوری فضایی»
1400/11/23

به گزارش جام جم البرز، این نشست تخصصی که از برنامه‌های پیش بیننی شده کمیته کودک و نوجوان شامگاه روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰، با حضور جمعی از اعضای فعال انجمن، کارشناسان و دیگر علاقه‌مندان برگزار و شرکت کنندگان با «فناوری فضایی»، تاریخچه آن و جایگاه سرزمین ایران در تکنولوژی‌های فضایی آشنا شدند.

آرتین قوامی، آرمیا آهون، سارینا جلیلیان، محسن رشیدی، حسنا اشرفی و محمد حسین جوادی از نوجوانان فعال این انجمن تخصصی هر کدام با استفاده از تصاویر و ویدیوهای کوتاه به ترتیب در مورد روز ملی فناوری فضایی و نام گذاری ۱۴ بهمن ماه، سالروز پرتاب ماهواره امید به فضا به این نام، توسعه علوم و فنون فضایی، سفر به ماه، انواع ماهواره‌های ایرانی، تاریخچه‌ی فناوری فضایی، تلاش های انسان برای حضور در ماه و کاوشگرهای منظومه شمسی سخن گفتند.

قرار گرفتن جمهوری اسلامی ایران در بین ۱۰ کشور دنیا که توان پرتاب ماهواره را دارند از مهم‌ترین مباحثی بود که در این نشست به آن اشاره شد.

فرزانه ایرانپاک، مسوول انجمن نجوم ضمن قدردانی از حضور اعضای انجمن و دیگر علاقه‌مندان، بخشی از فعالیت‌های این انجمن تخصصی را معرفی و از فعالیت‌های گروه دائمی انجمن و تولید محتوا توسط اعضای فعال در این گروه سخن گفت .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر