اخبار

 آخرین اخبار 

اول به فکر عاقبت کشور باشیم

اول به فکر عاقبت کشور باشیم
1400/12/2

شهيد نبي الله كرمي در سال 1335 در يك خانواده مذهبي و متدين در شهرستان كرج ديده به جهان گشود. وي پس از دوران طفوليت براي كسب علم و دانش وارد مدرسه شد. خیلی طول نکشید که به علت گرفتاري‌هاي زندگي مجبور شد برای امرار معاش و کمک به خانواده در مغازه پدرش مشغول به كار شود. بعد از مدتی کار کردن با یک دختر مومن ازدواج کرد.

با شروع اولين جرقه هاي انقلاب خون بار اسلامي به رهبري امام امت كه از شهر حماسه خون قم آغاز شد و مردم بر عليه ضحاكان به‌پاخاستند و رژيم 2500ساله شاهنشاهي را متزلزل كردند. نبی الله هم به اين قيام ها ياري مي رساند تا اين كه در روز سرنوشت‌ساز بیست و دوم بهمن ماه 1357 به همراه امت حزب الله با مشت هاي خالي به سوي شهرباني حركت كردند. اما مزدوران شاه آنها را به گلوله بستند و در اين ميان نبی الله مجروح و سپس به شهادت رسيد و پيكر مطهرش در جوار شهداي ديگر انقلاب اسلامي آرميد.


خانواده اش می گویند: از كودكي به نماز جماعت و خواندن نماز اول وقت اهميت مي داد. نماز شب را هميشه به جا مي آورد و به دعاهاي پرفيض، بسيار بها مي داد. او در اكثر تظاهرات و راهپيمايي ها ميليوني شركت مي كرد و فعاليت مي كرد تا هرچه زودتر رژيم منحوس پهلوي سرنگون شود. در رشته ورزش فعاليت داشت. اوقات فراغت را به خواندن كتاب هاي آموزنده مشغول بود. او از روحيه بالايي برخوردار بود؛ بسيار مهربان و با گذشت بود. بي جهت صحبت نمي كرد و به بزرگترها علاقه عجيبي داشت.

همچنین والدين شهيد مي گويند: با اين كه به سختي بزرگ شده بود ولي هر وقت به او مي گفتيم به خرید برویم، او مي‌گفت: كارهايی هست كه خريد كردن من جلوی آن صفر است؛ اول باید به فكر عاقبت كشور باشيم بعداْ به فكر ماديات و چيزهاي ديگر.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.