اخبار

 آخرین اخبار 

جشنواره دانایی توانایی در مدارس البرز برگزار شد

جشنواره دانایی توانایی در مدارس البرز برگزار شد
1401/2/18

به گزارش جام جم البرز؛ معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز امروز در آیین افتتاح این جشنواره گفت: در مرحله اول این دوره از مسابقات پنج هزار و ۷۰۰ دانش آموز شرکت کردند.
فتح اللهی گفت: البرز برای نخستین بار به منظور تسهیل شرکت دانش آموزان در مسابقه کتابخوانی مجازی به نشانی الکترونیکی http://azmoon.albmedu.ir/main را با همکاری اداره سنجش آموزش و پرورش استان در بستر شاد طراحی و اجرایی کرد.
او بیان داشت: در مرحله اول دانش آموزان با اتصال به درگاه الکترونیکی تعریف شده به سوالات چهار گزینه‌ای از کتاب‌های قاسم قصاب، نامه‌های سبز، پسری که عاشق ریاضی بود، یک پسر و دو مادر و قلب زیبای بابور به مدت ۳۰ دقیقه پاسخ دادند.
او با بیان اینکه جشنواره دانایی و توانایی با رویکرد حال خوش کتابخوانی در مدارس برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: کتاب‌های مسابقه نیز با هدف ایجاد پیوند عمیق میان دانش آموز و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نیز در بین دانش آموزان توزیع شد.
فتح اللهی تصریح کرد: در این جشنواره به دنبال افزایش فرهنگ مطالعه کتاب در ۲ کانون مهم خانه و مدرسه هستیم تا دانش آموزان با رغبت به سمت کتاب و مطالعه سوق پیدا کنند.
وی ادامه داد: از مجموع پنج هزار و ۷۰۰ شرکت کننده در مرحله مدرسه ای، یک هزار و ۷۱۰ نفر به مرحله منطقه‌ای و ۳۸۰ نفر به مرحله استانی مسابقه کتابخوانی مجازی مدارس استان البرز راه یافتند.
فتح اللهی یادآورشد: مرحله آموزشگاهی و منطقه‌ای این دوره از مسابقات به صورت مجازی برگزار شد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز عنوان کرد: یکی از مهمترین اقدامات در خصوص ارتقای سرانه مطالعه، کتاب و توسعه فرهنگ کتابخوانی در مدارس است.
او افزود: برگزیدگان استانی نیز در سی و یکم تیرماه در مرحله کشوری به رقابت می‌پردازند.
فتح اللهی تاکید کرد: برای داشتن انگیزه برای مطالعه بیشتر کتاب‌های درسی و غیر درسی در بین دانش آموزان و پرکردن اوقات فراغت باید به سمت کتابخوانی روی آورند.

استان البرز ۵۱۷ هزار دانش آموز دارد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.