اخبار

 آخرین اخبار 

وزیر آموزش و پرورش در کرج: طرح "امنیت غذایی" ویژه ۳ میلیون دانش‌آموز مناطق کم‌برخوردار و محروم احیا شد

وزیر آموزش و پرورش در کرج: طرح "امنیت غذایی" ویژه ۳ میلیون دانش‌آموز مناطق کم‌برخوردار و محروم احیا شد
1401/2/19

به گزارش جام جم البرز، یوسف نوری گفت: طرح باغ دانش‌آموزان از مهر ماه سال ۱۴۰۱ برای بیش از سه میلیون دانش‌آموز اجرا می شود.
وزیر آموزش و پرورش افزود: برای اجرای طرح باغ دانش‌آموزان حدود هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در قانون بودجه پیش‌بینی شده است.
او گفت: مشکلات آموزش و پرورش در بخش زیرساخت‌های آموزشی، پرورشی، ورزشی و کمبود نیروی انسانی را مورد بررسی است.
طرح تغذیه رایگان دانش آموزی در مدرسه اسدی لاری محمد شهر در حوزه آموزش و پرورش ناحیه سه کرج آغاز شد و در این طرح ۹۷ مدرسه البرز در نواحی یک، سه و چهار کرج زیر پوشش تغذیه رایگان قرار گرفتند.

بزودی نیز تعدادی از مدارس کم برخوردار آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج به این طرح می‌پیوندند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در قالب این طرح دربین دانش آموزان مدارس کم برخوردار به مدت ۱۰ وعده بسته غذایی رایگان که شامل شیر و نان غنی شده، خرما و گردو می‌باشد، توزیع می‌شود.
در این طرح، یک بسته با وعده غذایی ایمن و کامل برای دانش‌آموزان مناطق روستایی، عشایری و حاشیه شهر‌های مناطق محروم کشور پیش‌بینی شده است.
بخشی از اعتبار این طرح از محل اعتبارات قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و باقی مانده آن نیز با همراهی خیران و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اجرا می‌شود.
بر اساس گفته مسئولان آموزش و پرورش ۳۵ درصد دانش‌آموزان دختر با فقر آهن و ۷۵ درصد نیز کمبود ویتامین D دارند که در قالب طرح باغ دانش‌آموزان از طریق مکمل یاری آهن و ویتامین D این کمبودهاتا حدی جبران خواهد شد.
با همراهی خانواده‌ها برای ایجاد عادات مطلوب تغذیه‌ای و کمک سازمان‌های حمایتی برای تامین بسته‌های غذایی کامل می‌توان شاهد یادگیری مطلوب دانش آموزان مناطق محروم کشور باشیم.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.