اخبار

 آخرین اخبار 

منتخبی از فعالیت های شورای اسلامی و شهرداری کلانشهر کرج

منتخبی از فعالیت های شورای اسلامی و شهرداری کلانشهر کرج
1401/2/19

به گزارش جام جم البرز، رئیس شورای اسلامی شهر کرج ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر و گرامیداشت روز کارگر گفت: در این ماه کارکنان خدوم و شریف شهرداری کرج به ویژه  "کارگران پرتلاش" به‌عنوان خدمتگزار با زبان روزه صادقانه تلاش کردند تا به بهترین شکل پاسخگوی شهروندان در امور شهری باشند و لبخند رضایت را بر چهره روزه‌داران بنشانند.

جواد چپردار ضمن تبریک روز کارگر به همکاران عزیز شهرداری،تصریح کرد:  ماه مبارک رمضان، ماه خودسازی، مبارزه با نفس و تلاش برای درک هر چه بیشتر مفاهیم و معانی نیک انسانی و اخلاقی بار دیگر بر ما گذشت که در ماه مبارک رمضان سال 1401 نیز تولدی دیگر را در زندگی معنوی و مادی خود تجربه کرده باشیم.

 

علیرضا رحیمی، نایب رییس شورا:

جوانان شایسته  و نخبه به عنوان الگو در جامعه معرفی شوند

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: مدیریت شهری از نخبگان متعهدی که در عرصه های مختلف مشغول خدمت به مردم هستند و حائز رتبه می شوند  به عنوان الگو در جامعه معرفی و اطلاع رسانی شوند.

علیرضا رحیمی در نطق پیش از دستور چهل و نهمین جلسه رسمی شورای شهر کرج  به بانوی البرزی که در بین 10 کارآفرین برتر انتخاب شده اشاره و اظهارکرد: تارا حصاری بانوی کرجی است که در بین ۱۰ جوان شایسته کشور برگزیده و برای حضور در این رویداد انتخاب شد.

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: انتخاب جوانان شایسته در حوزه کسب و کارهای خرد و تاثیرگذار در بین ۱۰ جوان شایسته کشور یکی از افتخارات این کلانشهر است که بایستی در سطح شهر به نحو احسن اطلاع رسانی شود و تقویت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرکرج، علیرضا رحیمی در نطق پیش از دستور چهل و نهمین جلسه رسمی شورای شهر کرج  به بانوی البرزی که در بین 10 کارآفرین برتر انتخاب شده اشاره و اظهارکرد: تارا حصاری بانوی کرجی است که در بین ۱۰ جوان شایسته کشور برگزیده و برای حضور در این رویداد انتخاب شد.

 

علی قاسم پور، سخنگوی شورا:

اصحاب رسانه بازوی مدیریت شهری و شوراست

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج گفت: شورای ششم وظیفه دارد جامه قانونی به اقداماتی که تا کنون در این مجموعه صورت گرفته به تن کند.

علی قاسم پور در حاشیه چهل و نهمین جلسه رسمی شورای شهر کرج اظهار کرد: در این جلسه، نامه های ارسالی از کمیته انطباق فرمانداری، مصوبات مربوط به کمیسیون برنامه و بودجه و یک لایحه دو فوریتی از شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که امروز مطرح شد و مجددا به کمیسیون مربوطه برای بررسی بیشتر ارجاع داده شد، وضعیت مجموعه پارک ایران زمین بود.

 

وی افزود: فعالیت مجموعه این پارک به صورت مشارکتی از سال 88 آغاز شده و به نظر می رسد و بعد از سه دوره هنوز تعیین تکلیف نشده است.

 

مسعود محمدی، رئیس کمیسیون عمران ،حمل و نقل شورا:

علت تاخیر در برگزاری مناقصات پروژه های عمرانی در بودجه 1401 اعلام شود

مسعود محمدی در نطق پیش از دستور چهل و نهمین جلسه رسمی شورای شهر با اشاره به مناقصات پروژه های عمرانی شهر اظهار کرد: با توجه به شروع فصل بهار و تابستان که میتوان بهترین بهره را از این فصول جهت انجام پروژه های عمرانی برد تا کنون  فقط دو پروژه برای مناقصات در سامانه قرار گرفته این موضوع می بایست به فوریت بررسی و هر چه سریعتر پروژه ها در سامانه قرار بگیرد و پروژه ها کلنگ زنی بشوند.

رئیس کمیسیون عمران ،حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنانش به پارک حاشیه ای اشاره و تصریح کرد: با برداشته شدن محدودیت های کرونایی و به تبع آن افزایش تردد موجب تراکم ترافیک و مشکلاتی در سطح معابر شبکه شهر شده در این راستا معضل کمبود محل توقف وسایل نقلیه به خصوص در معابری دارای بازار و عمدا بافت تجاری گریبان گیر شهر شده است.

محمدی بیان کرد: دلیل آن مشکلاتی زیادی از جمله  کمبود وسایل نقلیه عمومی ، نا متناسب بودن عرض معابر با میزان تردد ، کمبود پارکینگ عمومی غیر حاشیه ای  و توقف طولانی مدت کسبه در اطراف این خیابان ها است.

 

 

 

مریم قهرمانی صارم، نائب رئیس کمیسیون تلفیق شورا:

تبلیغات محیطی هفته معلم توسط مدیریت شهری کرج انجام نشد

مریم قهرمانی صارم در نطق پیش از دستور چهل و نهمین جلسه رسمی شورای شهر ضمن تبریک به مناسبت هفته معلم اظهار کرد:با توجه به اینکه 10 درصد از محتوای تبلیغات بیلبوردهای شهر باید مختص به تبلیغات فرهنگی شود اما متاسفانه بیلبوردهای تبلیغاتی شهر ارتباطی با تبلیغات شهرداری ندارد و بهره برداری از آن در اختیار کانون های آگهی و تبلیغاتی است.

نائب رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج افزود: شهرداری کرج  بهتر است با درک صحیح از محیط تبلیغات و نیاز مخاطب نسبت به درج تبلیغ اقدام کند و مناسبت های ملی و مذهبی را اطلاع رسانی کند.

مریم قهرمانی صارم بر لزوم ارج نهادن به مقام معلم تاکید و تصریح کرد: باید مقام معلم در جامعه ارج نهاده شود و افرادی که به تعلیم و تربیت افراد می‌پردازند حقشان ادا شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.