اخبار

 آخرین اخبار 

محمد حسین روحی یزدی

مخرج مشترک

مخرج مشترک
1401/2/20

رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با جمعی از دانشجویان، نتیجه مطالبه‌گری صحیح را تفکیک ضروریِ آرمان‌ها از عملکرد‌های ضعیف برخی مدیران دانستند و فرمودند: "مطالبه‌گری شما به گونه‌ای باشد که هم در بیان صورتِ مسائل و هم در مقام ارائه راه‌حل‌ها، با دشمن مغرض، مخرج مشترک پیدا نکنید".

در فرمایشات معظم له دو نکته اساسی وجود دارد: ا- تفکیک آرمان ها از عملکرد ضعیف برخی مدیران. ۲- در بیان مسائل و ارائه راه حل ها با دشمن مغرض، مخرج مشترک پیدا نکنید.

   ۹ ماه از شروع کار دولت سیزدهم می گذرد اما از ثبات قیمت ها خبری نیست، هر چند بخشی از گرانی ها متاثر از اوضاع نا آرام منطقه و جهان است ولی نبض بازار در اختیار دولت نیست و بیم آن می رود بجای مهار گرانی، گرانی بیش از پیش سرنوشت کشور را رقم بزند، اکنون اکثریت مردم بر سر سفره های بی رمق می نشینند و مایحتاج عمومی در بازار، روزانه افزایش قیمت دارد و موجب سختی معیشت و شرمندگی نان آور خانواده ها شده است!

علیرغم وعده های انتخاباتی رئیس جمهور؛ عوامل متعدد دست به دست هم داده و اکنون مردم را با پدیده شوم گرانی روبرو ساخته اند.

 امتیازات دولت آقای رئیسی فراوان است، مانند کابینه جوان و با انگیزه قوی برای خدمت، تلاش بی وقفه و شبانه و روزی، در صحنه و پایکار بودن، دغدغه معیشت مردم داشتن، پاکدستی دولت مردان و بالاخره این که هدف دولت، خاطره خوش خدمت از خود بجای گذاشتن است.

 در کنار این ویژگی ها کاستی ها و نقاط ضعف نیز در دولت وجود دارد، مانند این که؛ مدیران ضعیف قبلی ابقاء و در انتصاب ها از مدیران کم تجربه استفاده شده، دستگاه های نظارتی از ظرفیت های قانونی استفاده نمی کنند و با تروريست هاى اقتصادى برخورد جدی صورت نمی گیرد و... این ها کارنامه منفی دولت است.

از سویی به گفته رییس محترم جمهور، در آمدهای ارزی حاصل از فروش نفت و فرآورده های نفتی قابل قیاس با چند دوره اخیر نیست، در کابینه افراد صاحب تجربه و نظر و مدعی در مسایل اقتصادی، وجود دارند و مهمتر این که مجلس همراه با دولت و آماده همکاری با قوه مجریه است و در هیچ دوره ای این هماهنگی بین قوای سه گانه کشور وجود نداشته، اما بازهم گرانی لجام گسیخته بی مهابا می تازد؟ جدا اين معضل اجتماعی و اقتصادى نیاز به بررسی و واکاوی دقیق و بيطرفانه دارد.

با همه جنبه های مثبتی که در این دولت شاهدیم، نباید از انتقاد و گوشزد کردن مشکلات خودداری کرد، زیرا تذکر به دولت مردان موجب رشد خدمات مفید و کمتر شدن کاستی ها می گردد. هر چند خط قرمز انتقادها همنوايى با دشمنان است و باید نوع انتقادها دلسوزانه و به فرموده رهبر معظم انقلاب به بهبود روند خدمت کمک کند، نه اینکه اهداف دشمنان نظام دنبال و با مواضع مغرضین مخرج مشترک پیدا کند.

لذا دلسوزانه و خیرخواهانه باید عملکرد دولت نقد شود تا به رفع موانع بهتر و بیشتر توجه شود و دوستان جناب آقای دکتر رییسی از این خیرخواهی ها آزرده خاطر نگردند و بگذارند فرزندان انقلاب دلسوزانه نارسایی ها را بگویند تا دشمنان مغرض با کینه ورزی سیاه نمایی نکنند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.