اخبار

 آخرین اخبار 

سخنگوی شورای نگهبان:

نقطه نهایی بیانیه گام دوم انقلاب تحقق تمدن نوین اسلامی است

نقطه نهایی بیانیه گام دوم انقلاب تحقق تمدن نوین اسلامی است
1401/2/20

به گزارش جام جم البرز در همایش نقش نخبگان جوان در گام دوم انقلاب اسلامی که با همت بنیاد نخبگان استان البرز در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی برگزار شد، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان گفت: مقام معظم رهبری بیانیه ای را برای گام دوم انقلاب مرقوم و صادر کردند که نقطه نهایی آن تحقق تمدن نوین اسلامی و ظهور حضرت حجت (عج) می باشد.

نظیف  به اهمیت و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: نخستین وجه اهمیت این بیانیه اهمیت انقلاب اسلامی و آینده آن بوده که بسیار مهم است.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی  ایران به رهبری امام خمینی (ره) با هدف اجرای احکام اسلام بود تصریح کرد: یک تاریخ آرزو پشت این انقلاب وجود دارد و خون های زیادی از انسانهای ارزشمند در راه این آرمان به زمین ریخته شده است.

در این همایش  دکتر محمد نبیونی، رییس بنیاد نخبگان استان البرز نیز با بیان اینکه  استان البرز  در زمینه تعداد نخبگان در مرتبه چهارم کشور است ، اظهار داشت : اجتماع نخبگان استان البرز در سه بخش مستعدین، استعدادهای برتر و سرآمدان شناسایی شده اند.

سید محمد صادق موحد معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان هم طی سخنرانی مبسوطی گفت: در سال جدید با توجه به شعار سال و موضوعیت جذب بیش از گذشته، مساله جذب و به کارگیری افراد با استعداد، آینده سازان و دانش آموختگان برتر و افراد دارای تخصص‌های ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: جایگاه و تبیین جایگاه نظام نخبگان و اجتماع نخبگان به طور مشخص واژگانی هستند که خیلی دقیق در سند راهبردی کشور در امور نخبگان به آن پرداخته شده و جذب دانش آموختگان برتر در دستور کار قرار گرفته است.

در این همایش عباسعلی زالی، وزیر جهاد کشاورزی سابق، استاد دانشگاه و برگزیده جایزه علمی علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان هم با بیان اینکه  اگر زمینه‌های اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب به خوبی فراهم شود تمامی مشکلاتی که ملت ما از گذشته داشتند برطرف خواهد شد ،تصریح کرد: گام دوم انقلاب موجب بیداری بیشتر مردم در سایر کشورها خواهد شد.

این گزارش حاکی است درحال حاضر حدود ۳۶ میلیون جوان در کشور داریم که ۱۴ میلیون از آنها جوانان تحصیل کرده در سطوح بالای علمی هستند. جمعیت کشور ایران یک درصد جمعیت جهان است .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.