اخبار

 آخرین اخبار 

مهران رنجبر، مدیر املاک رنجبر:

آپارتمان های کوچک قدرت خرید جوانان را افزایش می دهد

آپارتمان های کوچک قدرت خرید جوانان را افزایش می دهد
1401/2/24

روزنامه جام جم البرز با  مهران رنجبر، مدیر املاک رنجبر گفتگویی انجام داده است که ماحصل آن را در ذیل می خوانید:

نسل جوان باید صداقت در کار داشته باشند و حرفه‌ای عمل کنند. از دنیای مجازی برای پیشرفت در کار استفاده کنند و در معاملات دقت لازم را داشته باشند.

اتحادیه  برای املاک تعرفه تعیین کرده ولی نرخ کمیسیون بسیار کم است و هر پنج سال یک بار تمدید می‌شود.اگراتحادیه یک تعرفه منصفانه تعیین کند خیلی بهتر است.

 ۹۵% متریال ساخت مسکن از مصالح ایرانی است همانطور که می دانیم در شرایط رکود بازار به سر می بریم، تحریم ها باعث شده از کالاهای ایرانی استفاده کنیم ولی یک سری مشکلات به وجود آمده است. سه عامل در رکود مسکن نقش داردکه باعث گرانی مسکن می‌شود .تحریم‌ها، شهرداری و بانکها. شهرداری جواز بیش از صدمتر صادر میکند ولی یک جوان توانایی خرید ۱۰۰ متر راندارد باید تا هفتاد متر را جواز دهند. میزان وام پرداختی بانکها بسیار کم ولی باز پرداخت بسیار زیاد است و یک جوان قادر به پرداخت نیست، اگر مدت اقساط  بیشتر شود ونرخ سود پایین تر باشد بسیاری ازمشکلات جوانان حل میشود.

 در خصوص ساخت و ساز معتقدم که   شهرداری زمینی که یک مالک یا سازنده مثلا ۵۰۰ متر در اختیار دارد را از ابتدا به سازنده بگوید ۱۵ طبقه بسازد با واحدهای بیشتر و کوچکتر تا جوانان قدرت خرید داشته باشند. بانک های ایران بسیار قدرتمند هستند، اگر بانک ها وامی که می‌دهند مثلاً ۴۰۰ میلیون که برای زوجین است تا ۱۰ میلیون قسط ماهیانه دارد ،بازپرداخت اقساط را بیشتر کنند و نرخ سود هم پایین بیاورند خیلی خوب است .  شهرداری  به مالکان و سازندگان الزام کند که  واحدهای کوچکتر بسازد. درست است که سازندگان مقداری ضرر می‌کنند ولی جوانان بیشتری صاحبخانه می‌شوند. با آپارتمان های کوچکتر قدرت خرید بیشتر می‌شود.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.