اخبار

 آخرین اخبار 

مهری فلاح، سرپرست کانون البرز در مراسم تجلیل از معلمان مدرسه ولایت فقیه؛

فعالیت‌های کانون مکمل فعالیت‌های آموزش و پرورش است

فعالیت‌های کانون مکمل فعالیت‌های آموزش و پرورش است
1401/2/26

به گزارش جام جم البرز، این مقام مسوول که به همراه جمعی از کارشناسان در مدرسه ولایت فقیه حضور یافته بود، ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم، معلمی را شغل انبیا و فعالیتی پر زحمت و پر ارج و مرتبه دانست و افزود ما هر آن چه داریم مدیون معلمان هستیم و باید قدر این قشر زحمت‌کش را دانسته و سعی کنیم به نحو شایسته‌تر از این عزیزان تجلیل کنیم.

 

فلاح، حضور در مدرسه را تجدید خاطرات و برگشتن به حال و هوای دلچسب دوران کودکی خواند و گفت امروز از بهترین خاطرات کتاب زندگی ما خواهد بود.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز با تشکر از استانداری و اداره کل آموزش و پرورش استان که برنامه‌ریزی خوبی برای حضور مسوولان استان در مدارس و تجلیل از معلمان داشته‌اند گفت این برنامه به ما یادآوری کرد که بیایم و ضمن دیدار با معلمان عزیز یک بار دیگر شان، جایگاه و مقام این بزرگواران را به خودمان و دیگران متذکر شویم .

وی همچنین گفت خوشحالیم که فعالیت‌های ما مربیان در کانون مشابه فعالیت‌های شما معلمان عزیز و در جهت کمک به امر تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان است و ادامه داد ما در کانون تلاش می‌کنیم تا آن چه را که کودکان و نوجوانان از طریق فعالیت‌های آموزشی مدرسه و محدودیت‌های آن فرصت دریافتش را ندارند در قالب فعالیت‌های غیر مستقیم فرهنگی، هنری و ادبی به بچه ها انتقال داده و آن‌ها را دارای شخصیت متعادل و آگاه به مهارت‌های زندگی تربیت کنیم.

این مقام مسوول از صبوری و درایت و همکاری معلمان عزیز قدردانی کرده و ابراز امیدواری کرد که با تعامل بیشتر کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش و فرصت کتابخانه سیار برای مناطقی که از مراکز ثابت کانون دور هستند، امکان آموزش و پرورش مناسب برای کودکان و نوجوانان استان فراهم شده و این نسل برای ساختن آینده جامعه آماده شوند.

فلاح در پایان از معلمان خواست تا با حضور در مراکز کانون و آشنایی با کتاب‌ها و فعالیت‌های آن زمینه حضور کودکان و نوجوانان در مراکز را فراهم کرده و از فعالیت‌های این سازمان برای درک صحیح مطالب آموزشی بهره ببرند.

کانون و آموزش و پرورش دو بال تربیت

سید عابدین نوری رابط اداره کل آموزش و پرورش در این برنامه نیز ضمن تشکر از سرپرست و همکاران کانون البرز، ارزش گذاشتن به معلمان را ارزش گذاشتن به این جایگاه خوانده و افزود امیدواریم چنین برنامه هایی به تقویت جایگاه معلمان در جامعه کمک کند و ادامه داد ارتقا جایگاه معلمان ارزش گذاری به علم است.

وی ادامه داد خداوند متعال وعده داده است که جایگاه اهل علم رفیع و بلند است و اگر چه گاهی معلمان در برنامه‌ریزی‌ها در سطح بالایی نیستند اما در آسمان علم و دانش همیشه می‌درخشند و خوشحالیم که امسال در این برنامه تنها آموزش و پرورش از همکاران خود تشکر نمی‌کند بلکه دیگر دستگاه‌ها نیز به اهمیت این تجلیل پی برده‌اند و یقینا تجلیل مدیران ارشد باعث دلگرمی همکاران خواهد بود و توجه دیگر اقشار جامعه را به سوی این عزیزان زحمت کش جلب خواهد کرد.

وی همچنین کانون و آموزش و پرورش را دو بال تربیت خواند و افزود این دو مجموعه در یک راستا تلاش می‌کنند.

نوری در پایان در خصوص جایگاه والای معلم در ادیان مختلف به ویژه در دین مبین اسلام سخن گفته و ضمن ابلاغ سلام واحترام مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج از همکاران خود در دبستان ولایت فقیه کمالشهر قدردانی کرد.

فاطمه سلطانیان، مدیر مدرسه ولایت فقیه نیز در این نشست از حضور مسوولان کانون پرورش فکری و اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار قدردانی کرد.

گفتنی است در پایان این برنامه که روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار شد با اهدای لوح تجلیل و گلدان‌های گل از کادر آموزشی دبستان «ولایت فقیه» تجلیل شد .

 

گزارش تصویری

لازم به توضیح است طرح تجلیل از معلمان مدارس استان به درخواست مدیرکل آموزش و پرورش البرز و تاکید استانداری به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم انجام شد.

در این طرح تمامی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان موظف شدند در برخی مدارس حضور یافته و از خدمات شایسته معلمان تجلیل کنند.

بر اساس این خبر روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ نیز آیین مشابهی برای معلمان دبستان«آزاده» در همین منطقه با حضور سرپرست و جمعی از کارشناسان کانون استان برگزار خواهد شد .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر