اخبار

 آخرین اخبار 

اختراع موتور پمپ «سیرکولاتور» توسط یک جوان فردیسی

اختراع موتور پمپ «سیرکولاتور» توسط یک جوان فردیسی
1401/2/27

به گزارش خبرنگار جام جم البرز، مهندس علیرضا میرگلوی بیات مخترع این دستگاه طی گفتگویی به خبرنگار ما گفت: با تلاش و توکل بر خدا و پیگیری پنج ساله متوالی با آزمون خطاهای بسیار توانستیم به این فناوری مهم دست پیدا کنیم.

وی به تاریخچه ساخت پمپ سیرکولاتور اشاره کرد و افزود: قریب به یک صد و پنجاه سال پیش در شهر دورتموند آلمان اولین پمپ سیرکولاتور ساخته شده و هم اکنون هم این تکنولوژی در انحصار چند کشور محدود از قبیل چین، آلمان، ایتالیا و آمریکا بوده که به لحاظ پر مصرف بودن و نداشتن نمایندگی و لوازم یدکی این انگیزه را در ما ایجاد کرد که استایت ساخت قطعه اصلی این پمپ را با هزینه کمتر از یک سوم طراحی و به مرحله تولید برسانیم.

وی گفت: خیلی ها براین باورند که تنها استفاده از این پمپ ها در تلمبه ها پمپ بنزین و خدمات مربوط به  باد کردن انواع تایرهای ماشین می باشد. در صورتی که این پمپ ها زیر مجموعه سانتی فیوژ می باشند و تولید و ساخت انواع روتور پمپ قادریم در آتش نشانی ها، زیردریایی ها، در جهاد کشاورزی و در کارخانجات مواد غذایی و لبنی و در تمامی صنعت به خود کفایی کامل برسیم.

وی افزود: در حال حاضر سه شرکت خارجی این روتورها را تولید می کنند.

مهندس علیرضا میر گلوی بیات یادآور شد: چند سالی است که تجار و بازرگانان ما این دستگاه را وارد می کنند و از آن جایی که ضمانت فروش تدارد زود به زود خراب می شوند و داد مصرف کنندگان را در می آورند که این امر باعث نارضایتی تعمیرکاران و فروشندگان قرار گرفت، چرا که بدنه روتور پمپ خارجی و وارداتی از چندین تکه درست شده و درون آن هم از پلاستیک و سرامیک ساخته شده است و بیشترین رسوب را به خود جذب می کند و این امر باعث می شود که از عمر روتور پمپ کاسته شود در حالی که روتور پمپ تولید کشور ما از آلیاژهایی از قبیل استیل- برنج- مس- گرافیت- pp-گرانول ساخته شده است و یک فصل کاری هم ضمانت دارد.

وی خاطر نشان کرد: این دستگاه در 33مرحله به تولید می سرد که صد در صد از مشابه خارجی با دوام تر و ارزانتر است و تکنولوژی آن در دست ما است و یک فصل کاری هم ضمانت دارد.

مهندس بیات گفت: با حمایت از تولید ملی ضمن جلوگیری از خروج میلیون ها ارز از کشور در اشتغال زایی هزاران نفر نیز فراهم می شود.

وی هم چنین اضافه نمود: هر سیستمی که نیاز به گردش آب سرد و گرم به صورت تند و کند داشته باشد، می توانیم بنا به سفارشات آن ها دستگاه مورد نظرشان را طراحی و به مرحله تولید برسانیم. در خاتمه از مسئولین کشور به خصوص تعمیرکاران و تجار و بازرگانان این دسته خواست که با نگاه ملی به این موضوع نگاه کرده و هم سود خود را در نظر گرفته و هم آینده جوانان کشورمان را نیز فراهم نمایند.  

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.