اخبار

 آخرین اخبار 

شهادت مظلومانه احمد طباطبایی در هویزه

شهادت مظلومانه احمد طباطبایی در هویزه
1401/2/27

سید احمد طباطبایی زواره ای، سیزدهم بهمن ۱۳۳۳، در شهر گرگان به دنیا آمد. پدرش صیدصادق، راننده بود و مادرش صدیقه‌بیگم نام داشت. تا پایان دوره کارشناسی در رشته علوم و فنون نظامی درس خواند. سال ۱۳۵۸ ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. به عنوان ستوان‌یکم ارتش در جبهه حضور یافت. بیستم دی ۱۳۵۹، در هویزه بر اثر اصابت ترکش موشک به شهادت رسید. مزار او در امامزاده حسین شهر قزوین قرار دارد.

 

وصیت نامه شهید سید احمد طباطبایی زواره ای

خاک قبرم را به فضا بپاشید تا همه شاهد آزادگی مان باشند.

خدمت خانواده ی عزیزم، سلام؛ اگر از حال من خواسته باشید، بحمدالله سلامت بوده و در سنگرهای عشق و حماسه دعاگوی تمامی عاشقانی -که به عناوین مختلف، قلب هایشان برای نصرت مسلمین عالم شیعه می تپد- می باشم.

 

دوری از شما آنهم در شرایط حماسی که اینک دارم برایم بس دشوار است. اما آنچه که این دشواری را بر من سهل می گرداند جبهه هایی است که وسعتش وسعت قلب هایی پاک و به عمق جان مستمندان و مشتعل آزاد مردانی است که دم گرم و گذارنده آنان از لوله های آتشین سلاح هایشان بیرون زده و مشت های بی تکیه شان به رعشه ترسی نشانیده است.

 

لذا آن چیزی مرا و سایر هم رزمانم را مصمم ساخته، فریاد مظلومانه کودکانی است که چشم های پاک و معصوم شان هر لحظه به ماتم پدران و مادرانشان نشسته و اشک هایشان از کین ستمگران بر گونه های کودکانه شان جاری است و این ماتم ها و اشک ها و مظلومیت ها چنان در قلب های رزمندگان خداجویمان تأثیر گذارده که جان برکفان جبهه ها، به دستی سلاح و به دستی دعای زوال ظلم و آرزوی زدن لبخند پیروزی را بر چهره های امت اسلامی دارند.

 

والده عزیزم! آنطوری که محاسبه کرده ام، در آینده ای نزدیک فرزندم به دنیا خواهد آمد.

 

به او بگویید که اگر دختر است اولین کسی باشد که جانش را فدای ارزش هایش می کند.

 

آنطور که سکینه بود. و بهترین کسی باشد که ارزش هایش را محافظت نموده، درست آن طور که زینب (س) بود .

 

و به او بگویید که اگر پسر است چون ابوذر باشد. به او بگویید که پدرش چه کرد تا او هم چنین کند.

 

 

خاک قبرم را به فضا بپاشید تا همه شاهد آزادگی مان باشند و بگذار باز خاکم بسوی خونم به عالم برسد. تا همه بفهمند که خون من و سایر هم سلاحانم به پاکی ریخته شده است.

 

 

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر