اخبار

 آخرین اخبار 

موسی منجیری و مسعود نظری، مدیریت صنایع چوبی موسی:

رسانه ها نقش موثری در معرفی تولیدات داخلی دارند‌

رسانه ها نقش موثری در معرفی تولیدات داخلی دارند‌
1401/2/31

صنعت چوب با جنگل ها، درختان و قطع آنها، تجارت الوار و تولید محصولات چوبی مثل مبلمان، حرفه هایی سنتی مانند نجاری و البته صنعت ساختمان سازی سروکار دارد. همچنین بخش دیگری از این صنعت با صنعت کاغذ و مقوا در ارتباط است.فرآوری و تولید محصولات چوبی در صنعت چوب به دو شیوه نرم چوب و سخت چوب تقسیم می شود. نرم چوب به ساخت محصولاتی مثل کاغذ اطلاق می شود و سخت چوب معمولا به ساخت مبلمان و کفپوش و دیگر اجزای خانه که چوبی هستند اشاره می کند. در همین رابطه روزنامه جام جم البرز با موسی منجیری و مسعود نظری، مدیران توانمند و متخصص صنایع چوبی موسی گفتگویی اختصاصی انجام داده است که ماحصل آن را در ذیل می خوانید:

برای ورود به صنعت چوب به چه مواردی باید توجه کنیم؟

این کار قبل از هر چیزی نیاز به علاقه دارد .کسانی که وارد این رشته می‌شوند باید۵ الی 6  ماه در این حوزه آموزش ببینند. فعالیت در این زمینه با ذهن و تفکر ما در ارتباط بوده و مانند دریا عمیق است.در درجه اول باید با چوب  و ابزار مربوط به آن آشنا شوند چرا که  هر ابزاری کاربرد مخصوص به خود را دارد. آموزش این حرفه حداقل ۶ ماه تا یک سال زمان می‌برد . ۸۰ درصد کار ما وارداتی است و ۲۰ درصد آن داخلی می باشد. ما روی چوب خارجی کارمی کنیم، چوبهای موجود در ایران به دلیل وضعیت جغرافیایی و همچنین آب و هوا مناسب کار ما نیست و به نوعی محدود است. چوب روسی بهترین چوب است. چوب ایران بیشتر برای ساخت جعبه استفاده می‌شود و ظرافت خاصی ندارد. برای ظرافت در ساخت آلاچیق و درب و پنجره چوب روسی بهترین گزینه است. به دلیل شرایط آب و هوایی کشور روسیه و سردسیر بودن آن  چوب های روسی بسیار مرغوب هستند. چون چوب نیاز به سرما دارد تا خوب رشد کند.

از اهمیت نقش رسانه در معرفی تولیدات داخلی بگویید.

رسانه ها نقش بسیار موثری در معرفی تولیدات داخلی دارند‌، بسیاری از افراد با سازندگان و تولیدات داخلی آشنا نیستند بنابراین نقش رسانه در این حوزه خیلی مهم است.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر