اخبار

 آخرین اخبار 

استاندار البرز از رفتار منصفانه اصناف با مردم تقدیر کرد

استاندار البرز از رفتار منصفانه اصناف با مردم تقدیر کرد
1401/3/1

به گزارش جام جم البرز، مجتبی عبداللهی در نشست صمیمی با روسای اتحادیه های مرکزی استان و بررسی و رفع مشکلات و دغدغه های اصناف که در اتاق اصناف استان برگزار شد، افزود: همواره همکاری، همدلی، وحدت و انسجام حلال مشکلات بزرگ بوده است.
وی ادامه داد: همه باید در کنار هم مانند یک تن واحد و یک خانواده، برای ایجاد تحول اقتصادی با هدف ارتقای معیشت و افزایش بهره مندی مردم از یارانه ها، همراهی و اقدام کنیم.
استاندار البرز اضافه کرد: دولت با شجاعت و شهامت وارد عمل شده و درصدد حل مشکلات اقتصادی کشور است تا تحول بزرگی در این زمینه حاصل شود.
عبداللهی یادآور شد: دولت در سال گذشته، حدود ۳۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه برای تهیه ذرت، سویا، جو، کنجاله سویا، روغن خوراکی، گندم، دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص داد.
وی پرداخت یارانه به شیوه گذشته را برای سفره مردم موثر ندانست و اظهار کرد: دولت در گذشته گندم را کیلویی ۵ هزار تومان از کشاورز خریداری می کرد و طی فرآیندی به آرد تبدیل می شد که قیمت تمام شده آن برای دولت، حدود ۹ هزار تومان بود که بنا به تناسب تقاضا در چند نرخ ۶۵۰ تومان، ۹۵۰ تومان و ۲۷۰۰ تومان به دست صنف و صنعت می رساند.
استاندار البرز توضیح داد: اکنون گندم با هدف حمایت از تولید، از کشاورز ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می شود و قیمت تمام شده آرد برای دولت به ۱۶ هزار تومان می رسد و با همین نرخ به بازار عرضه می شود. البته تفاوتی در قیمت نان مردم نخواهد داشت و در ازای فروش نان، تفاوت قیمت از سوی دولت به نانوایان پرداخت می شود.
عبداللهی خشکسالی و جنگ روسیه و اوکراین را در تامین گندم و غلات، موثر دانست و گفت: یارانه هایی که در گذشته برای گندم و بسیاری از اقلام وجود داشت، بسترساز دست درازی دلالان و قاچاقچیان به یارانه ها می شد چراکه با صادرات غیرقانونی این محصولات، به سودهای هنگفتی می رسیدند و نفعی برای مردم نداشت.
وی افزود: از سوی دیگر نیز دولت برای افزایش نقدینگی تولیدکنندگان، نانوایان و در واقع صنف و صنعت تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است.
وی با بیان اینکه صنوف البرز همواره افرادی منصف و همراه بوده اند، افزود: نظارت ها و مراقبت ها از بازار ادامه دارد و از مردم عزیز نیز انتظار می رود از ایجاد انبارهای احتکار خانگی پرهیز کنند.
استاندار البرز با اشاره به تبلیغات منفی و فرصت طلبانه دشمنان، گفت: مردم اگر از اهداف عادلانه سازی یارانه ها آگاه شوند، همراهی و استقبال بیشتری می کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر