اخبار

 آخرین اخبار 

حامد تقی زاده، مدیر برنامه ریزی فروش مادیران در کل کشور:

رسانه ها نقش پررنگی در اطلاع رسانی مردم در حوزه تولیدات داخلی دارند

رسانه ها نقش پررنگی در اطلاع رسانی مردم در حوزه تولیدات داخلی دارند
1401/3/1

حمایت از کالای ایرانی و ضرورت مصرف تولیدات داخلی صرفا اندیشه‌ای نوپدید و مخصوص کشور ما نبوده است، بلکه از حیث اقتصادی بیشتر کشورهای پیشرفته که بالاترین رشد اقتصادی و درآمد سرانه را نیز دارند، در تاریخ توسعه اقتصادی خویش از این اندیشه به صورت عملی حمایت کرده‌اند، ولی این موضوع تنها منحصر به رونق تولید داخلی و اشتغال نیست، بلکه کیفیت تولید نیز مطرح است. در واقع تنها زمانی می‌توان به رونق تولید داخلی امیدوار بود که حمایت از حقوق مصرف‌کننده نیز مورد توجه قرار گرفته باشد. بدیهی است مردم زمانی به سمت مصرف کالاهای ایرانی خواهند رفت که این کالاها تمام شاخص‌های قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی را به لحاظ کیفیت و قیمت داشته باشند و در مقابل تولیدکنندگان باید این اصل مهم را در نظر داشته باشند. در همین زمینه روزنامه جام جم البرز با حامد تقی زاده، مدیر متخصص، توانمند و زبده برنامه ریزی فروش مادیران در کل کشور گفتگویی اختصاصی انجام داد است که ماحصل آن را ذیل می خوانید:

به نظر شما نسل جوان برای ورود به یک حرفه چه عواملی را باید در نظر بگیرند؟

به نظر من در حال حاضر نسل جوان تصمیم گیری را به خوبی یاد گرفته اند. عمده مشکلات ما به دلیل تصمیم گیری هایی است که متاسفانه به خوبی اجرا نشده اند. یکی از شرکتهای صاحب نام تولیدکننده لوازم خانگی با وجود سابقه دیرین تنها به دلیل تصمیم گیری های اشتباه تعطیل شده است. .کسانی که اقدام به تاسیس شرکتهای تولیدی می نمایند حتما باید پشتکار داشته باشند. انسان باید نسبت به هدف خود مصمم باشد و تنها بر روی کاری که قصد به انجام رساندن آن را دارد تمرکز کند. در این صورت است که به موفقیت دست می یابد.

کشور ما در حوزه تولید محصولات و کالاهای داخلی دارای چه ظرفیتها و پتانسیل هایی است؟

ما اگر بخواهیم، پتانسیل و قدرت انجام بهترین کارها را داریم. ما از مردم دنیا مستثناء نیستیم، وقتی آنها می‌توانند کالایی با کیفیت تولید کنند، ما نیز قطعا می توانیم باکیفیت تر از آن را تولید کنیم. وقتی کار با علاقه انجام می شود همه مشکلات حل می شود.کارگر ایرانی قطعا می تواند کار با کیفیت ارائه دهد. در حال حاضر و در عصر جدید رسانه ها نقش پررنگی در اطلاع رسانی مردم در حوزه تولیدات داخلی و نشان دادن موفقیتهای تولیدکنندگان دارند. رسانه توانایی کنترل ذهن مردم را دارد. اگر اطلاع‌رسانی به درستی انجام شود، قطعا جهت گیری آن نیز مطلوب خواهد بود و می‌تواند به  تولید داخلی کمک بزرگ و شایان توجه ای نماید.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر