اخبار

 آخرین اخبار 

فرزند نخستین شهید مدافع حرم اهل سنت:

وحدت مسلمانان هدف پدرم بود

وحدت مسلمانان هدف پدرم بود
1401/3/17

جام جم البرز:  فرزند شهید مدافع حرم «اسماعیل شجاعی» گفت: پدرم به عنوان یکی از شهدای اهل سنت بر وحدت مسلمانان تاکید داشت و معتقد بود همه ما مسلمان هستیم، یک خدا و پیغمبر داریم و به سمت یک قبله نماز می خوانیم.

شهید «اسماعیل شجاعی» نخستین شهید مدافع حرم اهل سنت است که دی ماه سال 1394 به دلیل عشق و ارادت به اهل بیت (علیهم السلام)، از شهر «بوکان» استان آذربایجان غربی عازم سوریه شد و پس از حدود یک ماه مبارزه برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) در جریان عملیات آزادسازی «نبل الزهرا» و در بهمن ماه به شهادت رسید و آسمانی شد.

 «اختر شجاعی»، فرزند شهید «اسماعیل شجاعی» را در ادامه می خوانید:

در ابتدای گفت و گو زندگینامه کوتاهی از پدرتان بفرمائید.

شهید «اسماعیل شجاعی» متولد هفتم تیرماه 1349 در روستای «نوبار» بود و از آنجا که در روستاامکانات وجود نداشت تا سوم راهنمایی درس خواند و در سال 1366 ازدواج کرد. و ثمره این ازدواج دو فرزند دختر به نام های اختر (28 ساله و تحصیلات دیپلم) و فرشته شجاعی، دو فرزند پسر به نام های احمد (دارای تحصیلات دیپلم) و بهمن (دانشجو ) است.

پدرم علاقه داشت که در سپاه استخدام شود و این دلیل که سربازی اش را در سپاه گذرانده بود اما موفق نشد تا اینکه سردار کاظمی دستور داد شهید در استان خودمان و در سپاه استخدام شود. ایشان سال 1387 وارد سپاه شد و سالها در بخش های مرزی کشور خدمت کرد.

با توجه به این که شهید شجاعی اهل سنت بود، چرا خدمت و شهادت در سوریه را انتخاب کرد؟ آیا می توانیم بین شهدای شیعه و سنی باید تفاوتی قائل شویم؟

پدرم همواره تاکید داشت که بین شیعه و سنی تفاوتی وجود ندارد و هدفش وحدت مسلمانان بود. همیشه می گفت: «همه ما مسلمان هستیم، باید به نظام خدمت کنیم و به انبیائمان ارادت خاصی داشته باشیم.» شهید بخاطر برخی اختلاف نظرها به سوریه رفت تا ثابت کند اختلافی بین شیعه و سنی وجود ندارد. او در نهایت هم برای دفاع از حریم حضرت زینب (س) و در جریان آزادسازی «نبل الزهرا» به شهادت رسید.

شهید شجاعی تا جایی که می توانست تلاش می کرد مردم را تقویت کند. می گفت: «بین شیعه و سنی تفاوتی وجود ندارد و همه مسلمان هستیم و یک خدا و پیغمبر را داریم و به سمت یک قبله می ایستیم و نماز می خوانیم.» پدرم به امر به معروف و نهی از منکر نیز توجه و تاکید زیادی داشت.

نحوه شهادت ایشان به چه صورت بود؟

شهر «نبل الزهرا» به مدت چهار سال در محاصره تکفیری ها بود. پدرم بعد از عملیات و در حال پاکسازی شهر به شهادت رسید

شادی روحش الفاتحه مع صلوات التماس دعا فرج آقا امام زمان عج و شفا بیماران ان شاالله زیارت عتبات عالیات و آخر عاقبت بخیری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر