اخبار

 آخرین اخبار 

مهندس اصغر نقوی، مدیر دفتر ساختمانی و املاک بهسازان در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

باید به دنبال راهی برای تسهیل کارها باشیم

باید به دنبال راهی برای تسهیل کارها باشیم
1401/3/23

بازار ساخت وساز مسکن با چالش‌ها و مشکلات خرد و کلان فراوانی روبه‌روست که باعث می‌شوند موانع بسیاری روبه‌روی بخش‌خصوصی باشد. افزایش شدید قیمت زمین و کمبود زمین مناسب ساخت از مهم‌ترین چالش‌های تولید مسکن است. افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی و نوسانات قیمتی باعث افزایش ریسک تولید مسکن می‌شود. ساخت و ساز مسکن در ایران مجوزهای بی‌شماری را از سازمان نظام مهندسی گرفته تا شهرداری می‌طلبد؛ مجوزهایی که در مواردی صدور آنها حتی تا یک سال زمان می‌برد و در نهایت به دلیل هزینه‌های بالایی که به افزایش قیمت تمام شده مسکن می انجامد، خریدار نهایی مجبور به پرداخت آن است. در همین زمینه روزنامه جام جم البرز با مهندس اصغر نقوی مدیر متخصص، توانمند و زبده دفتر ساختمانی و املاک بهسازان گفتگویی اختصاصی انجام داده است که خواهید خواند:

در خصوص مشکلات موجود در بخش ساخت وساز مسکن بگویید.

ما درحوزه ساخت و ساز با شهرداری ارتباط داریم. بزرگترین معضل ما در خصوص دریافت جواز ساختمانی است که زمان زیادی از وقت ما را می گیرد. بخشی از آن نیز مربوط به شهرداری مناطق و بخش دیگر مربوط به نظام مهندسی است که متاسفانه پنج ماه زمان می برد و باعث می شود زمان ساخت پروژه طولانی شود و باعث استهلاک سرمایه می شود. سرمایه گذار به دنبال کاری است که بازدهی سریع داشته باشد. همه افراد به دنبال کاری هستند که با سرعت به نتیجه برسند. متاسفانه بروکراسی فرسایشی سختی وجود دارد. باید به دنبال راهی باشیم که کارها را تسهیل کند.

به نظر شما چه عواملی موجب موفقیت شغلی افراد می شود؟

مهم ترین امر در هر فعالیتی صداقت و پشتکار است که باعث موفقیت در کار می شود. در ساخت و ساز افراد زیادی به دنبال سود بالاهستند ولی تلاش من بر این بوده  که در وهله اول کار را رتبه بندی کنم. به قول معروف چندین نفر از این سفره نان می خورند و زندگی خود را تامین می کنند، این موضوع مهم ترین فعالیت در ادامه کار است و مرحله بعدی این که با کار من افرادی صاحب خانه می شوند. آخرین مرحله سود کار می باشد ولی سودی که حلال و متعارف بوده و خیر و برکت داشته باشد، این موضوع برای من بسیار مهم است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر