اخبار

 آخرین اخبار 

علی احسانی،مدیر املاک احسانی در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

برخورداری از تحصیلات و دانش کافی در صنف املاک الزامی است

برخورداری از تحصیلات و دانش کافی در صنف املاک الزامی است
1401/3/25

صنف املاک جزو اصناف و مشاغل حساس محسوب می شود . چرا که با سرمایه مردم سر و کار دارد. در حال حاضر این صنف با مشکلاتی رو به روست که نیاز به پیگیری جدی از سوی مسئولین و اتحادیه املاک دارد.

در همین رابطه روزنماه جام جم البرز با علی احسانی،مدیر مجرب و توانمند املاک احسانی گفتگویی اختصاصی انجام داده است که در ذیل می خوانید:

در خصوص نقش دانش و تحصیلات در حوزه املاک بگویید.

کسانی که می خواهند وارد این حیطه شوند باید تخصص و تحصیلات کافی داشته باشند. برخورداری از دانش ملکی لازمه کار است. ادامه تحصیل در رشته حقوق ثبتی موجب موفقیت در کار خواهد شد. بیشترین فعالیت املاک در حوزه حقوقی است به همین دلیل افراد کم تجربه موفقیتی را کسب نمی کنند. سایت های تبلیغاتی در حال حاضر فعالیت زیادی در این حوزه انجام می دهند و مردم از آنها بیشتر استفاده می کنند. مردم باید نسبت به املاک شناخت کافی داشته باشند. به نظر من هر کسی با دانش و درک صحیح از مسئله ملک وارد این حیطه شود موفق تر است ،چون مفاد قانونی را می داند و در رشته خود نیز اطلاعات کافی دارد که جوابگوی مردم باشد.

در حال حاضر در صنف املاک چه مشکلاتی وجود دارد؟

مشکلات این شغل بسیار زیاد است. یکی از آن ها عدم اعتماد دستگاه‌های دولتی به مشاورین املاک می باشد. هیچ ارگانی صنف ما را تایید نمی کند. اداره ثبت اسناد علاقه مند است صنف املاک حذف شود و فعالیت در حوزه املاک را در اختیار بگیرد. درمنطقه ما دستمزد برای حق کمیسیون کم است. یکی دیگر از مشکلات ما عدم رعایت محدوده است. وجود املاک در مجاورت یکدیگر باعث مشکلات زیادی می شود. بعضی املاک واسطه گری می کنند که باعث افزایش قیمت ملک می شود، اگر محدوده رعایت شود املاک با آرامش خاطر فعالیت می کنند. در حال حاضر برای دریافت جواز متراژ املاک را ارتقاء داده اند که کار بسیار خوبی است. تقاضای من این است که برای گرفتن جواز از سطح تحصیلات بیشتری استفاده کنند و بهتر است از افراد تحصیل کرده در حوزه املاک استفاده کنند. اکثر گرانی ها در حوزه ملک ناشی از شایعاتی است که مردم دنبال می کنند و در واقع خودشان موجب تورم می شوند و برای خرید هجوم می آورند. املاک ثبات شغلی ندارد. اگر اتحادیه نسبت به بیمه مشاورین املاک اقدام نماید بسیار مطلوب است. ایجاد یک صندوق مالی در اتحادیه برای حمایت مالی، کارهای خیر و رونق کسب و کار بسیار راهگشاست.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر