اخبار

 آخرین اخبار 

سیری در خاطرات شهیدمسیب‌زاده؛

خدمتگزار ساده اسلام هستم!

خدمتگزار ساده اسلام هستم!
1401/3/30

به گزارش جام جم البرز، شهید مرتضی مسیب‌زاده متولد سال 1361 و از نیروهای زبده نظامی بود که برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) به سوریه رفت و در روز جمعه 14 خردادماه سال 95 در اثر انفجار تله انفجاری دشمن در منطقه خلسه واقع در جنوب خان‌طومان به همراه 2 تن از هم‌رزمانش به شهادت رسید.

شغل

آقا مرتضی راجع به جزئیات کاریش به هیچ کس چیزی نمی‌گفت و هرکس از شغلش می‌پرسید، می‌گفت: «خدمتگزار ساده اسلام هستم.» و اگر می‌خواست خیلی احترام طرف مقابلش را داشته باشد، می‌گفت: «در دانشگاه امام حسین(ع) خدمت می‌کنم.»


مه‌جبین

اولین میوه دلمان نازنین زهرا بود. این اسم را مشترکا برایش انتخاب کردیم. مرتضی علاقه زیادی به دخترمان داشت و خیلی او را لوس می‌کرد. مرتضی در خانه دخترمان را مه‌جبین صدا می‌کرد. همه‌ اطرافیان علاقه و محبت‌های او را که می‌دیدند، می‌گفتند: «آقا مرتضی کمتر به این دختر محبت کن تا وقتی میری مأموریت، این طفل معصوم کمتر از دوریت اذیت بشه.» اما مرتضی گوشش به این حرف‌ها بدهکار نبود و محبت خودش را بی‌دریغ نثار نازنین فاطمه می‌کرد.
همسر شهید
واسطه

همیشه از حضرت زینب(س) می
خواستم که ما را آماده تقدیری کند که برایمان رقم خورده بود. مرتضی هیچ دلبستگی به دنیا و تعلقات دنیوی نداشت. همیشه می‌گفت: «تمام زندگی من، شما و بچه‌ها هستید.» حاالت او نگرانی‌ام را بیشتر می‌کرد، اما راضی بودم به رضای خدا. حتی حضرت زینب (س) را واسطه قرار دادم تا که مرتضی به آرزویش برسد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر