اخبار

 آخرین اخبار 

افزایش امکانات باند پهن و پرسرعت اینترنت برای مشترکان در استان البرز

افزایش امکانات باند پهن و پرسرعت اینترنت برای مشترکان در استان البرز
1401/3/31

دکتر عبدالله بیان مدیر مخابرات منطقه البرز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار جام جم البرز با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و یکصد هزار مشترک در حوزه تلفن ثابت در استان البرز از شبکه خدمات مخابرات بهرمند هستند تصریح کرد: با گسترش فیبر نوری در استان تعداد مشترکان باند پهن و اینترنت پرسرعت به بیش از دویست هزار مشترک افزایش یافته است.

مدیر مخابرات منطقه البرز با اشاره به اینکه برغم افزایش هزینه های جاری وسرمایه ای گفت:شرکت مخابرات برای حفظ و نگهداری شبکه هرخط ثابت 18 هزار تومان هزینه می کند اما آنچه از مشترکان دریافت می شود 6 هزارو دویست تومان است .مدیر مخابرات منطقه البرز ادامه داد :هر تلفنی که به مشترک ارائه میشود هزینه نگهداری ثابتی را برای مخابرات به همراه دارد وهرسیمی که به درب منازل منتقل می شود هزینه نگهداری دارد و برخلاف موبایل که از طریق شبکه رادیویی است ناچار هستیم هم شبکه کابل مسی و فیبر نوری را نگهداری کنیم هم اینکه مراکز تلفنی که وظیفه تامین بوق مشترک را بعهده دارند را باید نگهداری کنیم و هر زمانی که مشترک اراده کند باید بتواند از خدمات استفاده کند و این درشرایطی است که نگهداری کابل ها و سیم ها و…همه‌ی مراحل نگهداری شامل هزینه های سرسام اوری می شود .

دکتر بیان با اشاره به اینکه شرکت مخابرات  اصلی‌ترین پرچمدار صنعت ICT درکشور است که با ارایه خدمات ارتباطی و مخابراتی مطلوب، نقش اصلی در رشد و توسعه اقتصادی کشور ایفاء می‌کند تصریح کرد:

شرکت مخابرات به عنوان موتور محرکه توسعه در استان نقش‌آفرین است و ما تلاش می کنیم با تقویت زیرساخت‌ها و ساماندهی بخش‌های مختلف مخابرات، نظام ارتباطی استان ارتقاء یابد.

بیان ، با اشاره به اهمیت ظرفیت منطقه البرز در سرمایه اجتماعی و گردشگری اظهار داشت: ارایه خدمات ارتباطی و مخابراتی و توجه به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در این منطقه که به عنوان ایران کوچک از آن می‌توان نام برد، باید مناسب و مطلوب باشد.

وی با اشاره به ضرورت سرمایه‌گذاری در عرصه‌های مختلف در مخابرات، گفت: با توجه به پائین بودن تعرفه در سال‌های متمادی و افزایش هزینه‌های خدمات جدید، درآمد شرکت مخابرات کاهش یافته که باید راهکارهایی برای رشد و توسعه ارتباطات در راه خدمت به مردم به کار ببندیم.

مدیر مخابرات منطقه البرز با  بیان اینکه امروز در استان تمام مناطق روستایی از تلفن بهرمند هستند گفت: تلاش ما اینست که با گسترش فیبر نوری با روش محله به محله علاوه برخدمات تلفنی اینترنت پرسرعت را هم به تمام نقاط استان گسترش دهیم. وی ابراز امیدواری کرد شهروندان با ایجاد امکانات جدید فیبر نوری در ساختمانهای مسکونی خود که هزینه کمتری نسبت به روشهای قبل دارد شرکت مخابرات را برای گسترش شبکه مطلوب تلفن و اینترنت یاری دهند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر