اخبار

 آخرین اخبار 

تضمین کیفیت ساخت و ساز‌ها نیازمند همت مدیران نظارتی است

تضمین کیفیت ساخت و ساز‌ها نیازمند همت مدیران نظارتی است
1401/4/1

به گزارش جام جم البرز؛ محمد حسین طاهری گفت: تنها نظارت و بازرسی‌های اداره کل استاندارد البرز در روند ساخت و ساز‌ها کفایت نمی‌کند و ضروری است تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی و دیگر عوامل مرتبط، این اداره کل را برای رفع چالش‌هایی که در مسیر ساخت و ساز‌ها خودنمایی می‌کند یاری دهند.

مدیرکل استاندارد البرز گفت: در صورتی که ضوابط و مقررات قانونی و نیز اصول علمی و فنی در بحث بسیار حساس نظارت بر ساخت و ساز‌ها به صورت کامل و بدون نقص رعایت شود قطعا کیفیت ساخت و ایمنی هرچه بیشتر بنا‌ها را تجربه خواهیم کرد؛ با توجه به سیر تحولی ایجاد شده در سازمان ملی استاندارد، صنعت ساختمان بیش ازپیش زیر ذره بین استاندارد قرار دارد.

وی بیان داشت: تمام واحد‌های تولید کننده مصالح ساختمانی استان که مشمول استاندارد‌های اجباری می‌باشند تحت بازرسی و نمونه برداری‌های ادواری قرار گرفته اند.

مدیر کل استاندارد البرز در ادامه این گفتگو به نشست اخیر خود با رییس سازمان نظام مهندسی البرز و انعقاد تفاهمنامه فی مابین در خصوص تشدید نظارت‌ها اشاره کرد و ادامه داد: با انعقاد این تفاهمنامه توسعه همکاری‌ها و همراهی و تعامل در نظارت بر ساخت و ساز‌ها مورد تاکید قرار گرفت تا بستر برای احساس آرامش کامل و امنیت شهروندان استان فراهم شود.

وی با اشاره به بررسی پیرامون دستیابی به راهکار‌های مشترک در چارچوب تفاهمنامه فی مابین اظهار داشت: تداوم روند استاندارد سازی مصالح ساختمانی، بهره گیری از ظرفیت‌های جدید در پوشش گشت‌های مشترک و نظارت مستمر مهندسین ناظر بر مصالح ساختمانی از مواردی بود که مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

طاهری گفت: اینگونه نظارت‌ها همراه با گشت‌های مشترک درخصوص شناسایی واحد‌های تولیدی متخلف در صنعت ساختمان، اطمینان بخشی به مردم را درپی خواهد داشت و کنترل‌های صورت گرفته می‌بایست به اطلاع مردم برسد.

وی در پایان‌اظهاراتش به عملکرد اداره کل استاندارد در زمینه بازرسی‌ها اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۲۹ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری مصالح ساختمانی ابطال شد.

وی گفت: از ابتدای سال جاری نیز تاکنون سه پروانه استاندارد اجباری مصالح ساختمانی به دلیل عدم رعایت کامل استاندارد‌های تعیین شده باطل شده است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر