اخبار

 آخرین اخبار 

در گفتگوی تخصصی با جام جم البرز عنوان شد:

فعالیت مرکز تخصصی طب کار تحت مدیریت دکتر عظیم زاده

فعالیت مرکز تخصصی طب کار تحت مدیریت دکتر عظیم زاده
1401/4/1

طب کار یکی از شاخه‌های تخصصی جدید پزشکی است که بر مبنای ارتقای سلامت شاغلین در محیط های کاری و تشخیص به موقع  و پیشگیری از بروز بیماری های شغلی و بررسی تناسب هر کارگر از نظر سلامت جسم و روان با کار محوله بنا شده است.با توجه به اینکه بیماریهای شغلی قابل پیشگیری ولی غیر قابل درمان می باشند، علاوه برایجاد  ناتوانی در کارگر ، هزینه بالایی بر شرکت های بیمه گر تحمیل کرده و باعث کاهش بهره وری برای کارفرماها می شوند. لذا این موضوع در بیشتر کشورهای صنعتی مورد توجه قرار گرفته و در کشور نیزقوانینی در این خصوص  لحاظ گردیده است.  لذا شخصی که قصد ورود به بازار کار را دارد از طرف شرکت های بیمه گر و کارفرماها  جهت احراز سلامت جسمی و روانی و تناسب شغلی تحت پوشش خدمات طب کار قرار می گیرد و متناسب با سلامتی خود به کار مشغول می شوند و طبق قانون کارهر سال مورد پایش ومعاینات  قرار گرفته  و اثرات محیط کار بر سلامتی ایشان بررسی شده و در صورت مشاهده تغییرات ، اقدامات اصلاحی لازم انجام  می گیرد. دکتر مسعود عظیم زاده، پزشک و متخصص طب کار و یکی از  مدیران مرکز تخصصی طب کار در استان البرز می باشند . ایشان فارغ التحصیل سال نود و دو از این رشته تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و مرکز تخصصی خود را سال نود و پنج در چهارراه طالقانی کرج افتتاح و تاسیس کرده اند. روزنامه جام جم البرز با این پزشک متخصص فرهیخته گفتگویی اختصاصی انجام داده است که شما را به مطالعه آن دعوت می کنیم:

از سوابق و فعالیتهای تخصصی خود بگویید.

بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه تهران ، به عنوان طرح مسئولیت بازرسی و نظارت بر انجام معاینات طب کار را در سطح استان و بعضا کشوری را برعهده گرفتم و بعد از اتمام طرح، مرکز خود را با اخذ مجوز های قانونی از وزارت بهداشت افتتاح کردم . در حال حاضر پنج نفر در این مجموعه مشغول به  فعالیت می باشند.

فعالیت طب کار در چه حوزه هایی است؟

تشخیص زودهنگام بیماریهای شغلی و پیشگیری از ناتوانی  از اصلی ترین اهداف طب کار است.  با توجه به اینکه کلیه واحد های کاری به نوعی با عوامل خطر زا در تماس می باشند و با پیشرفت علم سالانه مواد آسیب زای جدیدی وارد بازار کار می شوند لذا طب کار با انجام تحقیقات و مطالعات علمی یکی از رشته های زنده و پویا در جهان امروز می باشد . با توجه به اینکه بروز بیماریهای شغلی به راحتی قابل تشخیص و پیشگیری می باشند متاسفانه اگرمزمن شوند قابل درمان نیستند. مانند بیشتر سرطان ها و بیماریهای ریوی مزمن.

در خصوص نکات مثبت مرکز تخصصی خود توضیح دهید.

از نکات مثبت مرکز طب کار ما همکاری با پرسنل متخصص و مجرب و آزمایشگاههای معتبر و واقع شدن در قلب پزشکی کرج یعنی چهارراه طالقانی می باشد  و اینجانب به عنوان مدیر و مسئول فنی و موسس آن مجموعه با نظارت مستقیم  بر روند علمی خدمات طب کار و انجام  معاینات تخصصی  در حال خدمات رسانی در زمینه سلامت شغلی می باشیم .  

نشانی و راه های ارتباطی با مجموعه خود را عنوان نمایید.

آدرس: کرج- چهارراه طالقانی- ابتدای طالقانی جنوبی- بعد از بانک کشاورزی - نبش خیابان شهید مصطفی خمینی -ساختمان فرهنگیان- طبقه چهارم

ساعت کاری از 7:30 صبح الی 15:00

تلفن:۳۲۷۳۳۵۵۹

فکس:٣٢٧٥١٩٨٠

همراه: 09212025960

پیج اینستاگرام :

@dr.azimzadeh.tebkar.ir

وب سایت:

drazimzadehtebkar.ir

ایمیل:

dr.azimzadeh.tebkar@gmail.com

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر