اخبار

 آخرین اخبار 

محمد دادگر، مدیر املاک دادگر:

برای اجاره املاک هیچ ملاکی برای تعیین ارزش واقعی ملک وجود ندارد

برای اجاره املاک هیچ ملاکی برای تعیین ارزش واقعی ملک وجود ندارد
1401/4/2

روزنامه جام جم البرز با محمد دادگر مدیر املاک دادگر گفتگویی انجام داده است که ماحصل آن را در ذیل می‌خوانید:

از نظر من استعداد درونی و علاقه شخص لازمه موفقیت در هر زمینه شغلی است. بیش از بیست سال تجربه در سمت های مختلف این شغل و آگاهی از قوانین موجود و مشکلات فراوان، موجب شد که جلسات متعددی در خدمت آقای شاه کرم، دادستان سابق و دیگر مسوولان اتحادیه باشیم و با بیان این که قوانین ما کامل نیست و اکثر مدیران دفاتر املاک در تدوین مبایعه نامه یا مشارکت نامه و بطور جزئی در اجاره نامه با مشکلاتی مواجه هستند که عوارض ناشی از آن بعضا متوجه خود مدیران املاک می شود  و به دلیل عدم آگاهی و توانایی در پاسخگویی، خواسته یا ناخواسته گرفتار مجاری قانونی می شوند.

یکی از این مشکلات عدم وجود مبانی متقن در تدوین مشارکت نامه است.در تمام سطح کشور مشارکت نامه ها سلیقه ای و بر اساس تجربیات فرد تنطیم کننده نوشته می شود که موجب گرفتاری‌هایی برای هر دو طرف می شود.شاید بیش از 50 درصد مراجعه کنند گان به مراکز قضایی، در زمینه اختلافات ملکی باشد. اصلاحیه‌ تدوین شده راهگشاست ولی کامل نیست.

در موضوع اجاره املاک، هیچ ملاکی برای تعیین ارزش واقعی ملک (ویلایی، قدیمی، قولنامه ای و سند دا ر) نداریم. این مشکلات مانع بزرگی برای تصمیم گیریهای قطعی است که برای رفع آن ابتدا تدوین قوانین مشارکت ضروری و نیازمند برنامه ریزی دقیق و منظم می باشد و سپس مقوله اجاره و تعیین ملاک های ارزشیابی در مناطق مختلف، بسیار مهم و حیاتی است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر