اخبار

 آخرین اخبار 

هادی سپهری، مدیر آموزشگاه موسیقی دلشدگان کرج مطرح کرد:

اجاره سنگین آموزشگاه ها از موانع فعالیت اکثر موسیقیدان ها

اجاره سنگین آموزشگاه ها از موانع فعالیت اکثر موسیقیدان ها
1401/4/2

روزنامه جام جم البرز با  هادی سپهری،مدیر آموزشگاه موسیقی دلشدگان کرج گفتگویی انجام داده است که ماحصل آن را در ذیل می‌خوانید:

موسیقی در ایران کلا به دو بخش تقسیم می شود: بخش ضبط واجرا و دیگری آموزش.

در سال های اخیر فعالیت در بخش ضبط و اجرا  بسیار  کم  بوده و از نظر مالی و درآمد زایی نیز چندان قابل توجه نبوده است.  بخش آموزش هم دچار مشکلات زیادی است، از جمله تهیه مکان آموزشگاه که اجاره بسیار سنگین آن یکی از موانع  فعالیت اکثر موسیقیدان های ما شده است.

با وجودی که گرفتن مجوز از وزارت ارشاد راحت و بدون مشکل است، اما با توجه به مشکلات اقتصادی در جامعه و کم شدن قدرت خرید مردم، حتی در تهیه مایحتاج اولیه خود، به ناچار فعالیت موسیقی هم تحت تأثیر این عوامل کم رنگتر  شده است. گر چه شهریه کلاس ها زیاد نیست و ما حتی از شهریه مصوب هم 10 درصد کمتر دریافت می کنیم،اما تعطیلی متناوب  آموزشگاه ها در دوران کرونا چه به صورت خود خواسته و چه به اجبار و عدم حمایت دولت از این صنف، باعث بیکار شدن اکثر موسیقیدان ها شد، بطوری که مجبور شدیم بسیاری از وسایل آموزشگاه را بفروشیم تا بتوانیم از تعطیلی مطلق آموزشگاه جلوگیری کنیم.

در اثر این مسائل و مشکلات، تعداد هنرجو ها هم بسیار کم شدند و تنها عده معدودی غیر حضوری کلاس ها را ادامه دادند. علاوه بر کرونا مسئله تورم و گرانی و به  تبع آن گرانی انواع سازها نیز مزید بر علت شده و باعث ریزش هر چه بیشتر هنرجوها  شده است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر