اخبار

 آخرین اخبار 

آیین گرامیداشت هشتمین سالگرد تاسیس بیمارستان و زایشگاه فوق تخصصی مریم کرج برگزار شد.

آیین گرامیداشت هشتمین سالگرد تاسیس بیمارستان و زایشگاه فوق تخصصی مریم کرج برگزار شد.
1401/4/8

هشتمین سالگرد تاسیس بیمارستان و زایشگاه فوق تخصصی مریم کرج  با حضور دکتر صیادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز، دکتر میرشمسی (مدیر نظارت و اعتباربخشی امور درمان)، دکتر دارایی (مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز)،آقای امیری (سرپرست مدیریت تعاون)، مهندس مختاری (رئیس اتاق تعاون البرز)، دکتر همتی، مهندس حشمتی، مهندس صدرنژاد، مهندس رسمی، جمعی از مدیران، پزشکان، متخصصان حوزه سلامت، یاوران همیشگی و پرسنل قدیمی بیمارستان مریم، در این مرکز درمانی برگزار شد

دکتر صلاح الدین دلشاد موسس و مدیرعامل تعاونی خدمات درمانی مریم در این آیین ضمن تشکر از حضور میهمانان گفت: در طول هشت سال و ابتدای شروع ساخت این بیمارستان عزیزان زیادی به ما یاری رساندند که ما ضمن قدردانی از زحمات آنان، از این عزیزان همواره به عنوان یاوران بیمارستان مریم یاد می کنیم.

وی در ادامه افزود: تاسیس بیمارستان و زایشگاه فوق تخصصی مریم در زمانی صورت گرفت که کمبود تخت های بیمارستانی در البرز مشهود بود؛ به گونه ای که به ازای هر 10 هزار نفر نیم تخت در این استان وجود داشت در حالی که در همان زمان میانگین تخت های بیمارستانی کشور یک و نیم تخت بود.

وی تصریح کرد: قبل از تاسیس این بیمارستان اغلب مادران باردار و نوزادان بیمار مجبور بودند که برای درمان به شهر تهران مراجعه کنند که این امر علاوه بر اتلاف وقت، هزینه های اضافی و رنج سفر را به آنان تحمیل می کرد.

موسس بیمارستان مریم یادآور شد: در ساخت این بیمارستان سعی داشتیم کلیه پیوست های معماری، امنیتی و زیست محیطی را رعایت کنیم به طوری که این بیمارستان اولین بیمارستانی است که تصفیه خانه کامل الکترو شیمیایی دارد و در دفع پساب های بیمارستانی کوچکترین آلودگی وجود ندارد.

دکتر دلشاد افزود: در بخش ایمنی نیز در تمامی اتاق ها سیستم اطفاء حریق نصب شده و همواره بیش از 8 هزار لیتر آب برای مقابله با هر پیشامد احتمالی ذخیره داریم، ضمن آنکه پنج  کابین آسانسور و تعداد پنج راه پله نیز برای زمان های اضطرار پیش بینی و محیا کرده ایم.

وی همچنین ضمن تاسف و یاد آوری فاجعه اخیر ساختمان متروپل در آبادان خاطر نشان کرد: استحکام بنای این بیمارستان به تایید مهندسان متخصص در برابر زلزله 9 و نیم ریشتری رسیده است.

وی تاکید کرد: از ابتدای ساخت این بیمارستان و زایشگاه فوق تخصصی تاکید بر زایمان طبیعی داشته و داریم و برای اولین بار در البرز بخش زایمان طبیعی بدون درد را  طراحی و راه اندازی کرده ایم.

دکتر دلشاد همچنین با  اشاره به فرازهایی از آیات قرآن کریم که میفرماید: "بهترین شما کسی است که بیشترین خدمت را به مخلوقات کند." گفت: خوشبختانه پرسنل و کادر درمان این بیمارستان در حکم یک خانواده بوده و همواره اخلاق خوش و مسوولیت پذیری را سرمنشاء کار خود قرار داده اند.

در ادامه دکتر محمد حسین دلشاد رئیس بیمارستان و زایشگاه مریم نیز با تشکر از حضور یاوران بیمارستان در این آیین گفت: بیمارستان مریم 24 ساعته و در تمامی ایام هفته در حال خدمت رسانی است وتنها مرکز زایمان بی درد و مرکز خصوصی دارای درمان ناباروری ( (IVFدر البرز است .

وی افزود: این بیمارستان تنها مرکز درمانی در البرز که با مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشریه تخصصی مادر و کودک را با هدف ارتقای آگاهی جامعه هدف، تولید و منتشر می کند.

دکتر محمد حسین دلشاد اظهار داشت: طبق آمار سال گذشته وزارت بهداشت، در سال گذشته بیمارستان و زایشگاه دولتی کمالی کرج با پنج هزار و 644 تولد نوزاد  در رتبه اول، بیمارستان البرز با هزار و 723  رتبه دوم و بیمارستان مریم تنها با 60 تخت موجود و ثبت هزار و 46 تولد در رتبه سوم استان  قرار دارد. طبق همین آمار، این مرکز درمانی جزء 10 بیمارستان اول کشور از لحاظ درصد انجام زایمان اپیدورال می باشد.

ایشان در ادامه افزودند: شهر کرج بعد از مشهد دومین آمار تعداد انجام زایمان بی درد به روش اپیدورال را به خود اختصاص داده است.

محمد مختاری رئیس اتاق تعاون البرز در این آیین درسخنانی ضمن قدر دانی از زحمات موسس و کادر درمان بیمارستان و زایشگاه تخصصی مریم گفت: مردمی بودن و برای مردم کار کردن از صفات بارز دکتر دلشاد بوده و هست و تعاونی خدمات درمانی مریم در چند سال اخیر به دلیل عملکرد خوب کادر این بیمارستان همواره جزء تعاونی های برتر کشور بوده است.

وی ضمن آرزوی موفقیت هر چه بیشتر تعاو نی ها افزود: اتاق تعاون البرز به عنوان تسهیل گر در کنار تعاونی ها قرار دارد و با توجه به موفقیت تعاونی خدمات درمانی مریم ، چه خوب می شود تعاونی ها ی دیگر نیز در توسعه وضعیت بهداشت ودرمان استان ورود کنند.

در ادامه عبدالله دارایی مدیرکل اداره تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان البرز ضمن تاکید بر خوشنامی بیمارستان و زایشگاه تخصصی مریم در کشور گفت: خوشبختانه این از نگرانی های خانواده های البرزی کاسته و مدیریت تعاونی این بیمارستان در نوع خود کم نظیر است.

وی  ضمن اشاره به رتبه برتر تعاونی خدمات درمانی مریم در سال های اخیر افزود: با توجه به تجربه خوب مدیریت تعاونی در بخش درمان به دوستان موسس بیمارستان آرام که بزودی افتتاح خواهد شد نیز تاکید کردم که نوع سیستم اداره بیمارستان را همچون بیمارستان مریم در قالب تعاونی اداره کنند تا موفق شوند.

وی همچنین با ابراز تشکر از تلاش های کادر درمان این بیمارستان بویژه در دوره پاندمی بیماری کرونا از ریاست دانشگاه علوم پزشکی البرز درخواست کرد که بیمارستان های استان را ملزم به رعایت نکات ایمنی محل های درمانی کنند و گفت: اکنون برخی بیمارستان ها و مراکز درمانی البرز با ورود دستگاه قضا ملزم به بهسازی فضا های تاسیساتی و خدماتی خود شده اند.

دکتر شهرام صیادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز در این آیین ضمن قدردانی از یاوران بیمارستان و زایشگاه تخصصی مریم گفت: سرمایه گذاری در بخش سلامت تنها عشق می خواهد ومیزان سرمایه در برابر بازگشت آن هیچ توجیح اقتصادی برای بخش خصوصی ندارد و کاملا مشخص است که دکتر دلشاد از این دست انسان های وارسته ایست که عشق به همنوع در وجودشان موج می زند.

صیادی افزود: در راس هرم بیمارستان مریم چهره ای شاخص و ملی حضور دارد و این باعث خرسندی است که این چهره خدماتشان شامل البرز شده است.

وی با اشاره دوران سخت مبارزه با بیماری کرونا یاد آور شد: در دورانی که پدر از فرزند و فرزند از خانواده خود به جهت حفظ سلامت گریزان بودند همکاران من در خط مقدم مبارزه با کرونا خوش درخشیدند و بیمازستان مریم و همکاران خدومش از این غائله مستثنی نبودند.

در خاتمه رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به مصوبات خوب سفر رئیس جمهور به استان البرز خاطر نشان کرد: یکی از خواسته های ما به جهت میزان جمعیت و نیاز های در مانی استان، احداث یک ابر بیمارستان  (مگا هاسپیتال) در این استان بود که قول مطرح شدن در بودجه سال آتی را به ما داده اند.

در پایان مراسم نیز به رسم هر ساله با اهدا لوح تقدیر و هدیه از یاوران و همراهان همیشگی بیمارستان مریم تقدیری شایسته بعمل آمد و این روز خاطره ای زیبا را در اذهان مدعوین عزیز رقم زد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر