اخبار

 آخرین اخبار 

رییس سازمان سنجش کشور:

۵۵۸ هزار نفر در کنکور ریاضی و علوم انسانی شرکت کردند

۵۵۸ هزار نفر در کنکور ریاضی و علوم انسانی شرکت کردند
1401/4/9

به گزارش جام جم البرز، عبدالرسول پورعباس روز پنجشنبه در حاشیه بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از روند برگزاری آزمون سراسری در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی کرج افزود: یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر در مجموع کنکوری‌های سال جاری هستند که نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش ظرفیت داشته است.

وی ادامه داد: فردا شلوغ‌ترین روز کنکور است و ۵۷۴ هزار نفر در گروه علوم تجربی شرکت خواهند کرد که حدود ۳۰ هزار نفر بیشتر از تعداد داوطلبان امروز است.

پورعباس بیان داشت: روز گذشته در کنکور هنر مشکل خاصی نبود، اما یکسری داوطلبان به خاطر همراه داشتن گوشی موبایل سر جلسه از آزمون محروم شدند و ما از قبل اعلام کرده بودیم که دستگاه آشکار ساز داریم و تاکید کردیم که همراهشان گوشی و وسایل الکتریکی به همراه نداشته باشند و این کار برای حفاظت از آزمون است.

وی افزود: هر نوع دستگاه الکترونیکی مانند ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند شناسایی و تخلف محسوب شده و فرد از امتحان دادن محروم می‌شود.

پور عباس یادآورشد: همچنین از پلیس فتا تشکر می‌شود که گروه‌هایی را که با فروش سوالات جعلی کنکور باعث فریب مردم می‌شدند را دستگیر کردند.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر