اخبار

 آخرین اخبار 

مهدی تجلیان (صدری)، مدیر املاک عرش در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

مشاوران املاک باید برای حفظ سرمایه مردم تلاش کنند

مشاوران املاک باید برای حفظ سرمایه مردم تلاش کنند
1401/4/13

یکی از پیش نیازهای شغل مشاوران املاک آموزش کافی جهت انجام فعالیت در این حوزه می باشد. گرچه تامین نیازهای مالی یکی از مهم ترین مسائل زندگی است، ولی داشتن آگاهی و تبحر در زمینه شغلی و جلب اعتماد مردم لازمه موفقیت بیشتر در این حرفه تخصصی است. اگر مشاوران و مدیران املاک از دانش و تخصص کافی برخوردار نباشند و مهارت برقراری ارتباط موثر با متعاملین را نداشته باشند، ممکن است در اثر یک اشتباه رفتاری بازخوردهای منفی از طرفین معامله دریافت کنند. بنابراین گذراندن دوره های تخصصی آموزشی در این حوزه ضرورت دارد. در همین رابطه روزنامه جام جم البرز با مهدی صدری، مدیر فرهیخته و توانمند املاک عرش گفتگویی اختصاصی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند :

به کسانی که قصد دارند شغل مشاورین املاک را انتخاب کنند چه توصیه ای دارید؟

توصیه می کنم قبل از وارد شدن به این حوزه، ابتدا آموزش های لازم در این زمینه را بگذرانند و نسبت به منطقه فعالیت خود آگاهی و شناخت کافی داشته باشند. در انجام فعالیتها از روابط عمومی بالا، انصاف و دلسوزی برخوردار باشند و تمام سعی و اهتمام خود را برای حفظ سرمایه افراد به کار گیرند تا به دلیل عدم تسلط بر کار موجب ناراحتی و گرفتاری مراجعین نشوند.

چه نظرات و پیشنهاداتی برای بهبود شرایط صنف املاک دارید؟

برای جلوگیری از افزایش قیمت و بخصوص قیمت های کاذب لازم است در هر استان و شهری یک مرجع قیمت گذاری وجود داشته باشد و هر منطقه حداقل و حداکثر قیمت را مشخص کنند. قیمت گذاری بر اساس ارزش زمین و متریال به کار رفته باشد و همچنین سود سازنده را محاسبه و قیمت را جمع بندی نمایند. راهکار دیگر این که اتحادیه برای همبستگی و رقابت سالم بین اعضا تلاش کرده و جلساتی برگزار کند تا افراد با توجه به تجربیات، نظر خود را عنوان کنند. نتیجه این جلسات موجب همبستگی هر چه بیشتر مشاوران املاک می گردد و در رفع مشکلات و نابسامانی های این حرفه کمک شایان توجه ای می نماید.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر