اخبار

 آخرین اخبار 

محمد محمود صالحی،مدیر مسئول آموزشگاه موسیقی ترنگ:

موسیقی غذای روح و موجب آرامش است

موسیقی غذای روح و موجب آرامش است
1401/4/13

مشکلات حوزه آموزشگاه های موسیقی بسیار زیاد است و مدیران این حوزه شرایط بسیار دشواری را پشت سر می گذارند. به ویژه پاندمی کرونا طی دو سال اخیر مشکلات موجود در این حوزه فرهنگی را دوچندان نمود. در همین زمینه روزنامه جام جم البرز با محمد محمود صالحی،مدیر مسئول نواندیش و توانمند آموزشگاه موسیقی ترنگ گفتگویی اختصاصی انجام داده است که در ادامه می خوانید:   

در خصوص سوابق تخصصی خود در عرصه موسیقی توضیح دهید.

سالیان زیادی است که در زمینه موسیقی فعالیت می کنم و با سازهای مختلف در زمینه آموزش، اجرا و کنسرت فعالیت دارم. وجود موسیقی در کشور ما بسیار الزامی و نیاز روحی و روانی مردم است ولی مردم به خاطر شرایط بد اقتصادی، بضاعت مالی برای رفتن به کلاسهای موسیقی را ندارند. نود درصد افراد فقط برای ثبت نام فرزندانشان استقبال می کنند، ولی بزرگسالان نیز به موسیقی احتیاج دارند، چرا که موسیقی غذای روح و موجب آرامش است. در بیشتر کشورها موسیقی در مدارس تدریس می شود ولی در کشور ما تدریس انجام نمی شود و تنها در مراکز عالی این فرایند صورت می گیرد.

از مشکلات و دغدغه آموزشگاه های موسیقی بگویید.

یکی از مشکلات ما فرایند زمان برای تمرین است، چون مردم دغدغه زیادی دارند و زمانی برای یادگیری ندارند. مشکل بعدی ما نبود حمایت در این حوزه می باشد. یک مدرس موسیقی نیاز به حمایت دارد و موسیقی باید به رسمیت شناخته شود. کسانی  که در حوزه موسیقی فعالیت دارند بیمه ندارند. در این زمینه صحبت هایی صورت گرفته ، ولی هنوز اقدامی صورت نپذیرفته است. کسانی که در موسیقی فعالیت دارند، چون‌ عاشق کار هستند، به فعالیت خود ادامه می دهند. من اگر فعالیت دیگری را آغاز کنم از لحاظ مادی موفق تر هستم ، ولی در واقع یک خانه فرهنگ و آرامش روح را از میان برده ام. هنرجویان ما از هر صنف و سن و سالی هستند و هدف شان یادگیری است و در یک محیط کاملا فرهنگی آموزش می بینند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر