اخبار

 آخرین اخبار 

شهید قدرت الله عبدیان

نورچشمی که به فکر همه بود

نورچشمی که به فکر همه بود
1401/4/13

جام جم البرز: شهید«قدرت‌الله عبدیان»، در سی فروردین سال 1357، در کوه‌دشت به دنیا آمد. او اولین فرزند خانواده 9 نفره است. ارشد بودن باعث شده بود که همواره نسبت به رفتار و منش خودش حساس باشد. آن چنان که پدر و مادر از او به عنوان الگوی رفتاری برای دیگر فرزندان بهره می‌بردند. مادرش می‌گوید: «ازکلاس دوم ابتدایی به بعد او را دائم الوضو دیده‌ام» سال 1379 پس از گذراندن دوران سربازی در ارتش توانست در دانشکده افسری قبول شود. پس از گذشت چهارسال وارد سپاه قدس شد. سال 1385 ازدواج کرد که ثمره‌ آن یک پسر به نام محمد مهدی است. در دوران نامزدی همان سال ازدواجش به اولین مأموریت خود فراتر از مرزهای ایران رفت. نبرد 33 روزه حزب الله لبنان، اولین تجربه مأموریت او بود که پس از انتقال از قرارگاه رمضان کرمانشاه به کرج، از طرف نیروهای کرج به سوریه اعزام شد. سوریه، عراق و لبنان از جمله مناطقی است که این شهید در آن حضور فعال داشته است. درجه نظامی‌اش پیش از شهادت سرگرد و پس از آن سرهنگ شد. مسئولیت و تخصص اصلی‌اش در مناطق جنگی، مسئول ادوات سنگین و آموزش به نیروهای نظامی بود.
قدرت الله عبدیان چهاردهم خرداد سال 1395در منطقه ریف جنوبی حلب، روستای خلصه، پس از آنکه عامل انتحاری خودش را به محل استقرار رساند و منفجر کرد با اصابت یک ترکش به ناحیه سر به شهادت رسید. مزار این شهید بزرگوار در کوهدشت، گلزار شهدای روستای اولاد قباد است.


نور چشمم

شش فرزند پسر و یک دختر دارم، قدرت فرزند بزرگ و نور چشمم بود. هرچه از او به یاد دارم خوبی است، به فکر همه بود. آنچه از دستش برمی‌آمد برای دیگران انجام می‌داد. وقتی از تهران به منزلمان می‌آمد و شب می‌رسید، من می‌رفتم و در حیاط را برای او باز می‌کردم. اما او ناراحت می‌شد و می‌گفت: چرا شما زحمت افتاده‌اید. بعضی اوقات که صدای ماشین می‌شنوم. یک لحظه احساس می‌کنم پسرم از راه رسیده است. عادت نداشت از کارهایش صحبت کند، حتی نمی‌دانستیم چه زمانی به سوریه می‌رود، فقط می‌گفت در سفارت است. مخالف راه و اعتقادش نبودم. چون راهی بود که خودش انتخاب کرده بود، هم من و هم مادرش معتقد بودیم دفاع از حرم حضرت زینب(س) امری ضروری است و هر کس که بتواند اسلحه به دست بگیرد باید به سوریه و عراق برود، فرمان رهبر واجب است و فرزند من هم فدای رهبری.

پدر شهید 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر