اخبار

 آخرین اخبار 

دکتر الناز حدیدی، مدیر و موسسه طراحان مد:

حدود ۶۰۰ نفر را وارد بازار کار کرده ام

حدود ۶۰۰ نفر را وارد بازار کار کرده ام
1401/4/15

دکتر الناز حدیدی، مدیر خلاق و هوشمند موسسه طراحان مد و مدرس دانشگاه می باشد. وی مدرک لیسانس طراحی لباس را سال ۸۳ از دانشگاه الزهرا تهران اخذ نمود و بعد از آن وارد مقطع کارشناسی ارشد در رشته پژوهش هنر در همان دانشگاه شد. سپس در دانشگاه تهران دکترای پژوهش هنر خواند. پس از چندین سال تدریس در دانشگاه، در سال ۹۳ تصمیم به تاسیس موسسه طراحان مد را گرفت. هم اکنون این موسسه دارای ۴ شعبه در تهران، کرج، رشت و ساری می باشد. تلاش ایشان در این سالها بر این بود که سرفصل های آموزشگاه متفاوت از سرفصل های دانشگاه باشد. ایشان تا کنون حدود ۶۰۰ نفر را در حوزه طراحی لباس، کفش و اکسسوری وارد بازار کار کرده است. در همین رابطه روزنامه جام جم البرز با این مدیر جوان، فرهیخته و توانمند البرزی گفتگویی انجام داده است که در ذیل می خوانید:

 

در خصوص دپارتمان های موجود در موسسه طراحان مد توضیح دهید.

یکی از دپارتمان ها، دپارتمان طراحی لباس است که شامل یک دوره جامع طراحی لباس از مباحث مقدماتی و پایه طراحی لباس تا بحث طراحی فیگور، اجزای لباس، جنسیت سازی ها، شناخت پارچه، رنگ، دوخت و همین طور کالکشن سازی می شود که در نهایت به یک پورتفولیو بسیار حرفه ای یا آلبوم کاری حرفه ای می رسد. دپارتمان دیگر الگوسازی و دوخت است که در آن، هنرجویان با پروسه دوخت و اجزای یک لباس آشنایی کامل پیدا می کنند. دپارتمان سوم، دپارتمان اکسسوری، یعنی ملحقات لباس مانند: طراحی کفش، کیف و پارچه می باشد. این دپارتمان نیز بسیار موفق عمل کرده است و از این طریق افراد بسیاری وارد بازار کار شده اند. به همین علت یک دپارتمان دیگر به نام کسب و کار و مد راه اندازی نمودیم. برای آن بخش، اساتید حرفه ای کسب و کار را دعوت کردیم.

هنرجویان موسسه را بعد از انجام چه مراحلی وارد بازار کسب و کار می کنید؟

هنرجویان موسسه طراحان مد بعد از مشاوره با ما، وارد پروسه کسب و کار می شوند. ما با مجموعه های قوی همکاری می کنیم و این دوستان به آنجا مراجعه می کنند، بوم کسب و کارشان را می نویسند و در زمینه روش های فروش، تبلیغات، مارکتینگ، تحقیقات بازار و حتی مسائل مالی مانند: چگونگی مدیریت بخش مالی و هنگام ورود به یک پروژه مالی، آموزش می بینند.

از برنامه ریزی های آتی موسسه طراحان مد برای مردم بگویید.

هم اکنون در حال برنامه ریزی برای یک فضای بسیار بزرگتری در فضای مجازی هستم. این اتفاق به زودی در حد یک خبر انفجاری خواهد بود. بسیاری از افرادی که نتوانسته اند در فضای فیزیکی وارد بازار کار شوند را در فضای مجازی و آنلاین وارد بازار کار می کنیم. ارتباطات زیادی با تمام حوزه های مد و لباس برقرار خواهیم کرد. چه پارچه فروشان و چه کسانی که خرج کار و خرازی هستند و حتی کسانی که در زمینه زیبایی کار می کنند، همگی را وارد یک ارتباط عمیقی خواهیم کرد که از طریق یکدیگر به کسب درآمد برسند. انشاءالله به زودی این کار را پیاده سازی خواهیم کرد.

مردم و علاقه مندان مد و لباس از چه طریقی می توانند با موسسه طراحان مد در ارتباط باشند؟

شعبه مرکزی:

تهران- بلوار میرداماد- بعد از خیابان نوربخش- جنب بانک مرکزی- پلاک ۱۹۶- طبقه سوم- واحد ۱۱

تلفنهای تماس : ۰۲۱۲۲۹۱۶۳۸۵ و ۰۲۱۶۶۴۰۰۶۷۸

اینستاگرام:

 @tarahanemode

 

شعبه کرج:

خیابان درختی-جنب شیرینی فروشی نیما- ساختمان اروند- طبقه دوم

تلفن: ۰۲۶۳۳۵۱۰۴۵۹

اینستاگرام:

@tarahanemode_karaj

 

شعبه ساری:

خیابان ۱۵ خرداد- جنب بانک رسالت- ساختمان آراد- طبقه ۶

تلفن: ۰۱۱۳۳۳۱۲۶۳۳ و ۰۱۱۳۳۲۶۳۰۸۱

اینستاگرام :  @tarahanemode_sari

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر