اخبار

 آخرین اخبار 

وام مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان رسید

وام مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان رسید
1401/4/15

به گزارش جام جم البرز، امین کتابی نژادیان روز یکشنبه ۱۲ تیرماه در حاشیه بازدید از پروژه‌های بنیاد مسکن در روستاهای استان البرز در جمع خبرنگاران گفت: البرز به استناد سرشماری سال ۹۵ دارای ۲۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار است. بنیاد مسکن به استناد قوانین برنامه ششم توسعه و قوانین مجلس وظیفه تهیه و اجرای طرح‌های هادی را در سطح استان و در سطح روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارد بنابراین امسال حدود ۴۴ میلیارد تخصیص اعتبار برای این منظور انجام و در ۸۸ روستا عملیات اجرای پروژه انجام شده است.

وی ادامه داد: برای تعداد ۲۹ روستا از جمله روستای احمد آباد بازنگری انجام شده که با مشارکت اهالی و اعتباراتی که توسط دولت تخصیص داده شده عملیات اجرایی صورت گرفته است.

کتابی نژادیان با اشاره به اینکه بلوار روستای احمدآباد در سال جاری بالغ بر دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون اعتبار داشته است، گفت: بالغ بر ۱۰ هزار متر مربع آسفالت و عملیات جدول گذاری و خاکریزی به صورت مشارکتی توسط دهیاری و عملیات آسفالت توسط بنیاد مسکن انجام شده است.

وی افزود: امسال حدود ۴۴ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که شامل احداث پارک کودک، پیاده رو سازی، بهسازی معابر، اقدامات برای بهبود کالبد روستاها و افزایش کیفیت زندگی روستاییان بود .

وی افزود: معابری که کاربری عمومی دارند و به مساجد، خانه بهداشت و مدرسه ختم می‌شوند در اولویت کاری قرار دارند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی البرز با اشاره به اینکه در بسیاری از روستاها اقدامات انجام شده، تصریح کرد: در روستای احمدآباد نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سال ۹۳ ورود کرده و بالغ بر ۳۱ هزار متر مربع عملیات بهسازی معابر را انجام داده که حدود ۳ میلیارد و ۷۰۰ تومان مجموعا در این روستا هزینه شده است.

کتابی نژادیان با بیان اینکه این روستا حدودا ۵۰۷ خانوار و ۱۶۰۰ نفر جمعیت دارد، اظهارکرد: بنیاد وام های مقاوم سازی را برای بافت‌های فرسوده در برنامه دارد که امسال مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان مصوب شده . اگر تخصیص یابد آماده عملیاتی شدن است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر