اخبار

 آخرین اخبار 

انتزاع کامل شهرستان فردیس از کرج

انتزاع کامل شهرستان فردیس از کرج
1401/5/6

به گزارش جام جم البرز، استاندار البرز در جلسه بررسی انتزاع کامل شهرستان فردیس از شهرستان کرج که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری شهرستان فردیس برگزار شد، با بیان اینکه باید مصوبات قبل در این زمینه اولویت اصلی قرار گیرد، افزود: چارچوب‌های قانونی و مصوبات قبل مورد استناد است، ولی هر گونه تغییر ضروری در این راستا باید با محوریت عدالت و منافع و رفاه مردم صورت گیرد.

مجتبی عبدالهی گفت: با توجه به اینکه رضایتمندی مردم مهمترین معیار ما برای تصمیم گیری است، در چند جلسه موضوعات کرج و فردیس و انتزاع کامل این ۲شهرستان را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه فرمانداران و شهرداران این ۲شهرستان باید به توافق لازم برسند تا با تجمیع موارد و مصوبات برای انتزاع کامل در حوزه‌های مختلف، موافقت وزارت محترم کشور را نیز دریافت کنیم تصریح کرد: در این راستا اموال و املاک واحد‌های خدمات رسان مربوط به شهرداری‌های کرج و فردیس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

استاندار البرز با بیان اینکه نظافت و ساماندهی آزادراه و مرز بین شهر‌ها و شهرستان‌ها ضرورت دارد و باید تدابیر ویژه‌ای برای این منظور اتخاذ شود بیان کرد: در خصوص ساماندهی و نوسازی حمل و نقل عمومی در شهرستان‌های کرج و فردیس باید هر چه سریعتر اقدام شود چراکه ضرورت دارد که خدمات شایسته‌ای به مردم داده شود، شهرستان کرج با نگاه مثبت در جهت مساعدت به ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسیرانی شهرستان فردیس با مطالعه از پیش تعیین شده، اقدام کند.

عبدالهی در خصوص انتزاع شهر فردیس از شهر مشکین دشت نیز پس از بررسی‌هایی که با حضور اعضای صاحب نظر صورت گرفت، افزود: این امر نیز باید طبق مصوبات قبلی دنبال شود چراکه به طور قطع در زمان خود توسط کارشناسان مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفته است.
استاندار البرز گفت: ضوابط و مقررات برای تصمیم گیری باید پذیرفته شود و در رابطه با ارائه خدمات با کیفیت به مردم تصمیم گیری لازم و تقسیم وظایف صورت گیرد.
وی افزود: هر گونه تغییر مستلزم دلیلی منطقی با محوریت حقوق و رضایتمندی مردم است، از سوی دیگر مردم در خصوص روند مصوبات اقناع شوند.
عبداللهی در جلسه استقرار ادارات و دستگاه‌ها که ظهر امروز در فرمانداری فردیس برگزار شد از مدیران کل استان خواست تا طی مکاتبه‌ای با وزارت متبوع و همراهی با سایر دستگاه‌های مرتبط نسبت به این امر اقدام کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر