اخبار

 آخرین اخبار 

حل مسایل واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی هدف اصلی دولت است

حل مسایل واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی هدف اصلی دولت است
1401/5/12

به گزارش جام جم البرز، مجتبی عبداللهی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید البرز در شهرک صنعتی خوارزمی ماهدشت، ضمن تسلیت ایام عزاداری شهادت امام حسین (ع) و یاران وفادارش، افزود: باید شرکت‌های کاریابی در شهرک‌های صنعتی مستقر شوند تا متقاضیان اشتغال به واحد‌ها معرفی شوند.

وی ادامه داد: ایجاد دفاتر صادرات در این شهرک‌ها به منظور معرفی تولیدات و محصولات واحد‌ها مورد تاکید است.

استاندار البرز بیان داشت: با پیگیری‌های ویژه درصدد ارتقای زیرساخت‌های لازم همچون آب، برق و گاز برای شهرک‌ها هستیم، ولی ضرورت دارد که شهرک‌های صنعتی نیز با راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب و کارخانه‌های سی اچ پی برای تامین آب و برق خود نیز وارد عمل شوند.

عبداللهی گفت: راه اندازی تصفیه خانه و بازچرخانی آب و همچنین احداث کارخانه‌های سی اچ پی علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق و آب و تامین نیاز واحدها، صرفه اقتصادی برای شهرک نیز در بر دارد.

وی افزود: امسال تابستان با توجه به افزایش مصرف برق، شاهد کمترین میزان قطع برق در واحد‌های تولیدی و صنعتی بودیم.

عبداللهی با تاکید بر اینکه باید فضای سبز طبق مقررات در شهرک‌های صنعتی استان لحاظ شود، افزود: ضرورت دارد که تمام شهرک‌های صنعتی استان محل‌های اسکان کارگران و امکانات لازم برای حمل و نقل نیرو‌ها را فراهم کنند.

استاندار البرز همچنین از روند فعالیت چند واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی خوارزمی ماهدشت بازدید کرد.

وی در ادامه از شهرک مسکونی پیام ماهدشت دیدن کرد.

شهرک صنعتی غیردولتی ماهدشت در استان البرز به عنوان قطب تولید آرد کشور در سال ۹۷ مجوز پروانه بهره برداری آن صادر شده است.

این شهرک نزدیک‌ترین شهرک صنعتی به فرودگاه بین المللی پیام و تنها شهرک همجوار با سه استان تهران، مرکزی و قزوین است که در جنوب کرج واقع شده است.

استان البرز دارای ۱۳ شهرک صنعتی دولتی و خصوصی است و در مجموع سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌ها و سایر مناطق استان با اشتغالزایی حدود ۱۲۰ هزار نفر فعال هستند.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر