اخبار

 آخرین اخبار 

علیرضا عباسی ، مدیر عامل شرکت فولاد آذین سهند :

قطعات خودرو به ایتالیا صادر کرده ایم

قطعات خودرو به ایتالیا صادر کرده ایم
1401/5/13

کشور ما سال هاست در زمینه خودرو سازی فعالیت دارد و به تبع آن ، دانش فنی نیز در حوزه قطعه سازی رشد کرده است که ما حصل زحمات مهندسان و کارشناسانی می باشد که طی سال های اخیر در این عرصه فعالیت کرده اند.  فولاد آذین سهند یکی از این مجموعه های موفق و برتر در سطح کشور است که  ضمن تنظیم دانش فنی قطعات توانسته ،آن ها ر ا با استاندارد های جهانی مطابقت دهد .

این شرکت ضمن تولید قطعات خودرو های داخلی و به خصوص قطعات ترمز خودروهای ساخت داخل موفق به صادرات بیش از 23 قلم قطعه به خودروسازان ایتالیایی شده است . در همین رابطه با علیرضا عباسی ، مدیر عامل شرکت فولاد آذین سهند به گفتگو پرداختیم . در ادامه توجه شما را به مطالعه این گفتگوی ارزشمند جلب می کنیم :

شرکت فولاد آذین سهند فعالیت خود را از چه سالی و با چه اهداف و چشم اندازی آغاز کرده است ؟

مجموعه ما از سال 73 در شهرک صنعتی اشتهارد فعالیت خود را آغاز نمود . ابتدا با هدف تولید قطعات ریخته گری خودرو شروع به کار کردیم . درطی این سال ها حلقه های بعدی این فرآیند مثل ماشینکاری و مجموعه سازی به خط تولیدی اضافه شد .

محصولات شرکت ما در سطح کشور با برند فولاد آذین سهند ، توزیع سراسری دارد و پخش کنندگان و فروشندگان لوازم یدکی با برند ما آشنا هستند .

از تمایزات منحصر به فرد این مجموعه بزرگ بگویید .

با اطمینان عرض می کنم صنعت قطعه سازی به لحاظ کیفی توان صادرات قطعات به سایر کشور ها و حتی خودرو سازان اروپایی را دارد  که تجربه آن در شرکت ما وجود دارد و ما در مجوعه فولاد آذین موفق به صادرات 23 قلم قطعه برای خودروسازان ایتالیایی شدیم که البته تحریم ها و نواسانات ارز مانع از امکان ادامه این فعالیت شده است .

 

دیدگاه جنابعالی در خصوص موانع تولید درکشور چیست ؟

بحثی که هم اکنون در سطح کشور مطرح است به نام رفع موانع تولید ، در معنی لغوی بسیار دلگرم کننده است .یعنی این دغدغه بوجود آمده که موانع ایجاد شده بر سر راه تولید که اغلب خودساخته هستند و حاصل تصمیم گیری های اشتباه و غیر کارشناسی در طی سال های اخیر بوده است برطرف گردد .

اما مشکل از آنجا آغاز می شود که با این شعار نه تنها مشکل را حل نمی کنند بلکه به حجم مشکلات می افزایند و موانع بزرگتری ایجاد می کنند و از طرف دیگر ما اصولا دغدغه ای برای اجرایی شدن این شعار نمی بینیم و مثل اکثر موارد مشابه در حد یک نمایش و شعار باقی می ماند.

در خیلی از موارد هم اکنون صورت مسأله عوض شده ولی هنوز هم تصمیم گیرندگان دنبال حل مسأله تمام شده هستند به عنوان مثال زمانی در همین استان البرز صورت مسأله ایجاد اشتغال بود و با تجمیع صنایع در این استان دنبال ایجاد اشتغال بودیم در حالیکه هم اکنون صورت مسأله تغییر کرده و صنایع این استان مشکل تأمین نیروی انسانی دارد که این حاصل همان تصمیم گیری اشتباه در جا نمایی شهرک های صنعتی و صدور مجوزهای بیش از اندازه است و باید به این موضوع مشکل کمبود آب و برق و سایر زیرساخت ها را هم اضافه کنید .

در حال حاضر واحدهای تولیدی شفاف ترین مجموعه ها در زمینه پرداخت مالیات می باشند و در شاخه های مختلف مثل مالیات عملکرد ، ارزش افزوده و حقوق و غیره ملزم به پرداخت مالیات می باشند به موارد فوق پرداخت به تأمین اجتماعی را هم اضافه کنید در حالیکه این ماشین درآمدزا برای دولت همیشه و درهمه حال در تصمیم گیری های کلان یا دیده نشده یا در انتهای صف اولویت ها بوده که اگر بخواهیم مثال بزنیم مثوی هفتاد من کاغذ می شود و خارج از حوصله بحث ما .

 نشانی و راه های ارتباطی با مجموعه فولاد آذین سهند را بیان نمایید .

آدرس : البرز- کرج- شهرک صنعتی اشتهارد- ملاصدرای شرقی- خیابان سبلان -3 انتهای سهند 3- قطعه 3439

شماره تماس واحد فروش  :

02637779442

دفتر تهران :

02133942409

02133941597.8

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر