اخبار

 آخرین اخبار 

فاطمه طبسی ، مدیر آموزشگاه مراقب و زیبایی عسل:

رشته های مراقبت و زیبایی تخصصی شده اند

رشته های مراقبت و زیبایی تخصصی شده اند
1401/5/13

روزنامه جام جم البرز با فاطمه طبسی ، مدیر آموزشگاه مراقب و زیبایی عسل گفتگویی انجام داده است که ماحصل آن را در ذیل می‌خوانید:

مردم این مجموعه ها را به عنوان آرایش و پیرایش می شناسند. ولی آرایش و پیرایش تغییر نام داده و اسمش را زیباتر کرده و به مراقبت و زیبایی برگشته است. آموزشگاه های مراقبت و زیبایی در هر جای کشور موظف است تا حرفه هایی را آموزش دهند مثل پیرایشگر ابرو، پیرایشگر مو، میکاپ صورت یا متعادل ساز چهره در تمام مجموعه ها هر چیزی که منجر به زیباتر شدن چهره یک خانم میشود آموزش داده میشود. هر خانمی که وارد این حرفه می شود انتخاب می‌کند که در چه لاینی کار کند در سال های قدیم رشته آرایش و پیرایش وجود داشت و حرفه ها جداسازی و تخصصی نشده بود، ولی در حال حاضر رشته ها تخصصی شده است. هر شخصی که وارد این رشته می شود، میتواند تخصصی انتخاب کند و در هر لاین از مبتدی تا فوق تخصصی پیش برود.

اتحادیه ها متعهد شدند که هرکسی که اقدام به تاسیس آرایشگاه نمود، به او مجوز بدهند‌ ولی این موضوع تحت شرایط خاصی می‌باشد. اول اجازه می دهند شخص مجموعه ای را تاسیس کند. سپس به اماکن ارجاع داده شده و بعد از اماکن باید تاییدیه بهداشت و پس از آن عدم سوء پیشینه بگیرد. این مراحل همگی هزینه بردار و طولانی مدت می باشد. شخصی که محلی را اجاره و به اتحادیه مراجعه کرده است حدود یکی دو ماه باید اجاره محل را بپردازد تا بتواند از محل کارش کسب درآمد داشته باشد. این فعالیت  به خانمی که سرپرست خانوار یا خود سرپرست می باشد ضرر می زند. بنده این را بهتر می دانم به شخصی که وارد اتحادیه می شود و صلاحیت ظاهری و تحصیلی اش مناسب می باشد، اجازه فعالیت دهند و سپس به دنبال مراحل اداری برود.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر