اخبار

 آخرین اخبار 

موسسه رازی نه تنها موسسات ایرانی که کشورهای خارجی را هم می تواند پشتیبانی کند

موسسه رازی نه تنها موسسات ایرانی که کشورهای خارجی را هم می تواند  پشتیبانی کند
1401/5/13

به گزارش جام جم البرز، دکتر سیدجعفر حسین نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران که به همراه هیئتی برای بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در این موسسه حضور یافته بود، در حاشیه این بازدید گفت: موسسه رازی نه تنها قادر به تولید واکسن های انسانی است بلکه واکسن های دام و طیور نیز تولید می کند و مرجعی مناسب برای رسیدگی به بیماری های مشترک بین انسان و دام است.

وی اظهار کرد: با توجه به امکانات موجود و توان تولید واکسن های پیشرفته تر در آینده در موسسه رازی، این مجموعه 

نه فقط از موسسات ایرانی بلکه می تواند از موسسات خارج از جمهوری اسلامی ایران نیز پشتیبانی کند.

نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران، با بیان این که این موضوع برای منطقه ما بسیار مفید است، تصریح کرد: بسیاری از کشورهای خارجی در منطقه مدیترانه شرقی، با شرایط اضطراری پیچیده زیادی مواجه هستند و علم و ظرفیت تولید واکسن های مورد نیاز خودشان را ندارند و نمی تواند در این زمینه به فعالیت های تحقیق و توسعه ای بپردازند، بنابراین موسسه رازی می تواند برای منطقه بسیار مفید باشد.

 

سید حسین، با بیان این که تحت تاثیر گستردگی فعالیت های موسسه رازی قرار گرفته است، تصریح کرد. نکته مهم برای WHO، گسترش همکاری ها با موسسه رازی است تا این مجموعه را به وزارت بهداشت نزدیک کنیم و ظرفیت اصلی موسسه در چارچوب تلاش های ملی برای نهاد بین المللی سازمان جهانی بهداشت، خارج از ایران قابل مشاهده باشد.

وی با بیان این که تلاش می کنیم همکاری بهتری با موسسه رازی داشته باشیم تا بخشی از نیازها را با توجه به موضوعات نشست دوجانبه که به صراحت بیان شد، برآورده کنیم، ادامه داد: همچنین توافق شده جلساتی منظم تر بین دو طرف برگزار شود و وزارت بهداشت را بیشتر به تصمیم گیری در حوزه فعالیت های موسسه رازی نزدیک کنیم.

این هیئت در پایان نشست، از موزه دائمی روابط عمومی و بخش جانوران سمی موسسه رازی دیدن کردند.

بازدید مسئولان و کارشناسان سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت از موسسه رازی

 

تیمی از مسئولان و کارشناسان سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با هدف گسترش همکاری ها و بررسی توانمندی های این موسسه در زمینه تولید واکسن فلج اطفال با هئیت رئیسه و مدیران موسسه رازی گفت و گو و از بخش های مختلف آن دیدن کردند.

 

 به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، تیمی از مسئولان و کارشناسان سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف بازدید از توانمندی های فنی موسسه رازی در زمینه  تولید واکسن فلج اطفال و پيگيری درخواست ها و جلب حمایت سازمان بهداشت جهانی در تامين VVM ،انتقال تكنولوژی IPV ، تامين بذر OPV  و nOPV  وغيره با هیئت رئیسه و مدیران موسسه رازی در سالن زنده یاد دکتر کاوه موسسه دیدار و گفت و گو کردند.

 

دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی در این دیدار، با اشاره به اهمیت روابط موسسه رازی و سازمان بهداشت جهانی گفت: با توجه به نوع فعالیت های موسسه رازی، لزوم گسترش تعاملات و همکاری ها با سازمان بهداشت جهانی (WHO) بسیار مهم و راهگشا است و از همکاران وزرت بهداشت نیز برای همراهی در برگزاری این جلسه قدردانی می کنیم.

 

در این نشست که به همت مدیریت روابط بین الملل موسسه رازی برگزار شد، توانمندی های تخصصی و فنی موسسه رازی در تولید واکسن فلج اطفال، ریشه کنی این بیماری با استفاده از واکسن های موسسه، تولید واکسن فلج اطفال در موسسه رازی براساس اعلام نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مشکلات بخش تولید واکسن های ویروسی پزشکی موسسه رازی به ویژه با توجه به تحریم ها در خصوص تامین مواد اولیه مورد توجه قرار گرفت.

 

این هیئت در ادامه با همراهی مسئولان موسسه رازی از موزه روابط عمومی و بخش جانوران سمی بازدید کردند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر