اخبار

 آخرین اخبار 

دکتر امیر غلامحسینی، مدیر و موسس دبیرستان غیر دولتی پسرانه میلاد اندیشه عنوان کرد:

دبیرستان میلاد اندیشه، مدرسه ای برای زندگی

 دبیرستان میلاد اندیشه، مدرسه ای برای زندگی
1401/5/19

دکتر امیر غلامحسینی، مدیر و موسس دبیرستان غیر دولتی پسرانه میلاد اندیشه، فارغ التحصیل دانشگاه شهید رجایی در رشته علوم تجربی، فارغ التحصیل کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای علوم سیاسی دانشگاه علوم و تحقیقات، رئیس پارلمان مدیران از سال 1394 الی 1398، عضو شورای موسسین مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش ناحیه 2 کرج و بنیان گذار انجمن علمی مطالعات منطقه ای دانشگاه آزاد کرج می باشد. ایشان در سال ۱۳۸۸ دبیرستان تحت مدیریت خود را تاسیس نمودند. کادر آموزشی این مدرسه از اساتید مجرب و متخصص بوده و هر یک در رشته تخصصی خود تدریس و اکثراً از نخبگان و نیروهای رسمی آموزش و پرورش می باشند که عمدتا در مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی و مدارس خاص تدریس دارند. گفتگوی روزنامه جام جم البرز با این مدیر مبرز و دوراندیش را در ادامه می خوانید:

ویژگی های منحصر به فرد دبیرستان غیر دولتی پسرانه میلاد اندیشه کدامند؟

ویژگی اصلی مدرسه ما در نوع ساختار و دیدگاه مدیر و مسئولین مدرسه به آموزش و پرورش کنونی است که سعی داریم محیطی هم افزا ، شادی بخش ، چالش برانگیز ، تعاملی و خاطره انگیربرای دانش آموزان عزیز در کنار آرامش درسی و روحی فرزندانمان ایجاد نماییم. 

ویژگی دیگر این که محصلان ما پس از ورود به دانشگاههای معتبردر صورت تمایل، جذب مجموعه می گردند و تحت آموزش قرار می گیرند. آموزش های ما در خصوص مشاوره و تدریس است که به شخصه با توجه به سابقه 30 ساله ی خود در زمینه تدریس به ایشان نحوه ی تدریس موفق را آموزش می‌دهم. از همه مهم تر، برقراری ارتباط و بالا رفتن سطح روابط اجتماعی و فرهنگی است که تجربیات خاصی را به ارمغان می آورد، که منجر به شکوفایی و بلوغ آموزشی و ارتباطات اجتماعی با سایر افراد و بالا بردن تعاملات می گردد‌. در مدرسه دانش آموز باید آرامش خیال، یعنی روح و روان آرام داشته باشد و این مهم ترین ویژگی در دبیرستان ماست بسیارمشهود می باشد.

ما تقریبا در هر سال قبولی در رشته پزشکی داریم. درسایر رشته های دیگر نیز قبولی های چشم گیر داشته ایم دانش آموزان دبیرستان میلاد اندیشه در دانشگاه صنعتی شریف، خواجه‌نصیر، علم و صنعت، امیرکبیر علامه و سایر دانشگاه های معتبر، پذیرفته می شوند.

همچنین ما برای دانش آموزانی که از تحصیل جا مانده اند نیز به بسته آموزشی داریم که جهت اطلاع باید حضوری مدرسه خدمتشان عرض کنیم.

برای دانش آموزان خود به ویژه در مبحث مهم مشاوره درسی و روانشناسی چه امکاناتی فراهم کرده اید؟

 در مورد دانش آموزان، سعی می کنیم، محیطی را فراهم کنیم که دبیرستان برایشان مدرسه ی زندگی باشد. ما صرفا روی تست و آزمون کار نمی کنیم، بیشتر کار ما به مسائل فرهنگی و اجتماعی و ارتباطات دانش آموز باز می گردد. بنابراین مسائل را شناسایی می کنیم و به مشاور دیگر دبیرستان، آقای دکتر تقی پور، که دکترای مشاوره خانواده را دارند  و از بدو تاسیس و نزدیک به ۱۳ سال است که با ما همکاری می کنند ارجاع می دهیم . ایشان مسائل روانشناسی، روانپزشکی، روانکاوی و مسائلی که مربوط به حالات درونی افراد است را مورد بررسی قرار می دهند. و در صورت نیاز راهنمایی های لازم را انجام می دهند. به جز ایشان دو مشاوره تحصیلی دیگر نیز در کنار ایشان همکاری می نمایند.

دکتر تقی پور، پل ارتباطات خانواده با مسئولین مدرسه می باشند، ارتباط بین خانواده و دانش آموز و مشکلات اخلاقی، رفتاری و جسمی را بررسی و شناسایی می کنند و به مدیریت و اولیا جهت پیگیری های بعدی ارجاع می نمایند.

دغدغه جنابعالی در مورد امر مهم تعلیم و تربیت چه موضوعی است؟

در کنار تمام این مطالب، دغدغه شخصی خودم به عنوان کسی که علوم سیاسی و جامعه شناسی خوانده، این است که فردی لایق، مفید و دلسوزبه  جامعه ی عزیزمان هدیه دهم. همان طور که گذشتگان و دبیران ؛ ما را تعلیم و تربیت نمودند که هم اکنون  در حال خدمت به دانش آموزان هستیم، وظیفه ما این است که آنگونه دانش آموزان را تعلیم و تربیت کنیم که جامعه با اطمینان فرزندان خود را در اختیار این دانش آموختگان جهت ارتقا رشد فرهنگی و آموزشی قرار دهد .

راه های ارتباطی با دبیرستان میلاد اندیشه را ذکر کنید.

کرج فردیس- بین فلکه سوم و چهارم- خیابان ۳۴ شرقی جدید- پلاک ۳۱

 

شماره تماس:

 09392827799

02636548793

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.