اخبار

 آخرین اخبار 

بهرام شیرمحمدلو، مدیریت گروه فنی مهندسی پرشیان در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

برای ورود به حرفه کابینت سازی، آزمون تخصصی در نظر گرفته شود

برای ورود به حرفه کابینت سازی، آزمون تخصصی در نظر گرفته شود
1401/5/23

کابینت سازی در ایران شغل سود آوری است، ولی مشکلات و سختی های مربوط به خود را دارد. کسب مهارت و دانش در این شغل کار ساده ای نیست و نیاز به علاقه، پشتکار و خلاقیت دارد. مهم ترین کار کابینت ساز، پیاده سازی ایده های مختلف بر روی چوب و ام دی اف با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات نجاری است و در نهایت بعد از ساخت و مونتاز کابینت و ارسال اجزای آن به محل مورد نظر، کارهای مربوط به نصب آن انجام می شود. در واقع کار کابینت ساز یک کار تخصصی است که ورود افراد بی تجربه به این حرفه موجب پایین آمدن کیفیت کار می شود. در همین رابطه روزنامه جام جم البرز با بهرام شیر محمد لو، مدیر توانمند مدیریت گروه فنی مهندسی پرشیان گفتگویی اختصاصی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:

درباره فعالیت های خود در این حوزه کاری توضیح دهید؟

تمرکز کار ما بیشتر روی کابینت است، ولی صفر تا صد طراحی را به صورت اصولی انجام می دهیم. تحصیلات و تجربه هر دو در کنار هم بسیارمهم است. در مورد سبک رنگ ها، ترکیب و طراحی اصولی مطالعات به روز داشته باشند. باید هم زمان در کارگاه، نمایشگاه و ساختمان کار کنند. متاسفانه بعضی افراد فکر می کنند، کار ساده است و سریع نمایشگاه تاسیس می کنند. در استان البرز رسیدگی چندانی صورت نمی گیرد و افراد به راحتی وارد این حوزه می شوند. گرفتن مجوز راحت است و هیچ امتحان سختی گرفته نمی شود. افراد زیادی را می شناسم که تخصص کافی ندارند، ولی به راحتی وارد این حوزه می شوند و کیفیت کارشان بسیار ضعیف است.

در زمینه خرید چه توصیه ای به مشتریان خود دارید؟

یک پیشنهاد به مشتریان دارم، هیچ وقت، قیمت متراژ کار را از کابینت ساز نپرسند و از این نظر  کابینت سازان را با هم مقایسه نکنند. باید به قیمت نهایی کار توجه کنند. طراحی کار، نوع ابزار یراق به کار رفته و هم چنین نوع ام دی اف فرق دارد و به این نکات باید توجه کرد‌. سبک کار نوین است و اطلاعات باید به روز باشد. اگر رسیدگی بر روی کابینت سازان انجام  گیرد و یک آزمون تخصصی گرفته شود که مهارت تئوری و عملی را در کار نشان دهد، وضع

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.