اخبار

 آخرین اخبار 

داریوش نوری زاده، املاک مرکزی مهرشهر در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

شغل مشاور املاک باید به یک رشته دانشگاهی تبدیل شود

شغل مشاور املاک باید به یک رشته دانشگاهی تبدیل شود
1401/5/23

امروزه با افزایش جمعیت و ازدیاد سطح معاملات بخصوص معاملات ملکی کلاهبرداری های زیادی در زمینه فروش و جعل اسناد رسمی صورت می گیرد،بنا براین اگر اطلاعات کافی در زمینه خرید وفروش نداشته باشیم ممکن است به راحتی فریب کلاهبرداران را خورده و متضرر شویم. برای جلوگیری از این پیش آمد باید به مشاورین املاکی که در این زمینه تخصص دارند، مراجعه کنیم. در این رابطه روزنامه جام جم البرز با داریوش نوری زاده، مدیر متبحر و هوشمند املاک مرکزی شهر گفتگویی اختصاصی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:

درباره ضرورت وجود شغل املاک توضیح دهید؟

 از زمانی که جمعیت شهرها زیاد شد، شغل مشاور املاک به وجود آمد. در قدیم مردم زنگ در خانه ها را می زدند و از مالک می پرسیدند که آیا اتاق خالی دارد. رفته رفته که جمعیت بیشتر شد و لازم شد که مسائل امنیت و شناخت مستاجر بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. در گذشته جرم های فیزیکی کمتر اتفاق می افتاد، اما اکنون نیاز به وجود املاک بیشتر شده و این حرفه از آن زمان به وجود آمد، هرچند تفکر قالب در عموم جامعه این است که چند عدد میز و صندلی و چند آدم بازنشسته در آنجا نشستند و عموماً آدم هایی هستند که صادق نیستند ولی در اصل این حرفه این گونه نیست و واقعیت طور دیگری است. مشاور املاک باید به یک رشته دانشگاهی تبدیل شود و این که یک بازاریابی در سطح بالا می باشد، تفکر قالبی در اجتماع است و ما فروشنده نیستیم.

وظایف مشاوران املاک را تشریح کنید.

 مسائل مربوط به مستند سازی ملک و چک کردن سند، این ها مسائلی است که از لحاظ قانونی به عهده دفتر املاک است.ما باید دقت کنیم و سند ها را باید برای استعلام بفرستیم، به خاطر این که پول زیادی جابجا می شود. کلاهبرداری زیاد است و وجود این صنف، لازم و ضروری می باشد. برای همین تا کنون موفق به حذف این صنف نشده‌اند. زمانی دفترخانه ها به دنبال حذف این صنف بودند و گفته بودند، حتی اجاره نامه های مشارکت و همه کارهای مرتبط با ساختمان را خودشان می نویسند. وقتی خانه ای به فروش می‌رود، مسئله سند استعلام از اداره ثبت است. نوشتن مبایعه نامه، استعلام صحت اطلاعات دو طرف، همچنین اطلاعات شخصی آنها از جمله کد ملی و غیره. سپس مسائل پرداختی پیش می آید. اکثراً  در پرداخت ها دیرکرد می شود. مسئله بعدی تحویل سند است. در تحویل هم باید به بسیاری از مسائل پیچیده توجه کرد چرا که لزوم حضور مشاور املاک احساس می شود.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.