اخبار

 آخرین اخبار 

اولین موذن فتح خرمشهر، سردار شهید علی گروسی؛

همه فدایی اسلام هستیم

همه فدایی اسلام هستیم
1401/6/7

به گزارش جام جم البرز؛ شهید «حاج‌علی گروسی» در یک خانواده مذهبی و معتقد به احکام دین مقدس اسلام در سال ۱۳۴۱ دیده به جهان گشود. مدت زیادی از عمرش نگذشته بود که پدرش دار فانی را وداع گفت و بار سنگین پرورش جسمی و فکری علی بر عهده مادرش افتاد.
علی مقدمات تحصیلی خود را در مرد آباد “ماهدشت کنونی” از توابع استان البرز فرا گرفت و تحصیلات راهنمایی و متوسطه را نیز در همان جا به پایان رساند. در طی این مدت، عشق به اسلام و احکام الهی در وجودش متبلور شد.

او از اولین کسانی بودند که به ندای حضرت امام (ره) جهت تشکیل ارتش بیست میلیونی لبیک گفت و به کمک دیگر پاک باختگان راه اسلام و رهبری امام (ره)، بسیج مردم پاکدشت را تشکیل دادند. او در امور فرهنگی و اجتماعی نیز فعالیت چشمگیر و به سزایی داشت.
با شروع جنگ، کلاس درس را به قصد شرکت در جهاد فی سبیل الله رها کرده، به سوی جبهه ها رهسپار شد. در اکثر عملیات ها شرکت داشت؛ عملیات هایی چون فتح المبین، بیت المقدس، آزادی خرمشهر، والفجر مقدماتی، رمضان، مسلم بن عقیل و … .

وی در عملیات والفجر مقدماتی، مسئولیت گردانی از تیپ سلمان فارسی را عهده دار بود. در همین عملیات بود که یکی از پاهای خود را در راه خدا تقدیم کرد. پس از مجروح شدن، وقتی خواستند او را جهت مداوا به عقب انتقال دهند، مانع از این کار شد، چفیه‌ای برداشت به بالای زانو خود بست و گفت: این عملیات مال من است و من باید آن را به اتمام برسانم. بعد از بی‌هوش شدنش به دلیل خونریزی بسیار، توانستند وی را جهت مداوا به یکی از بیمارستان های شهر مقدس مشهد منتقل کنند. طی مراقبت های ویژه در پزشکی پس از شش ماه با کسب بهبودی به مردآباد بازگشت.
در مرد آباد، مسئولیت بسیج ناحیه ۹ را به عهده‌اش گذاردند و او نیز با جدیت و فعالیت های شبانه روزی و خستگی ناپذیر خود و جمعی از دوستان، اقدام به تشکیل پایگاه های مقاومت در مردآباد و روستاهای اطراف کرد.

مسئولیت ستاد نماز جمعه مردآباد نیز به عهده‌اش گذاشته شده بود؛ وی همچنین مدت دو سال نیز عضو شورای مرکزی ستادهای برگزاری نماز جمعه استان تهران بود. علی گروسی در مردآباد عضو هیئت هفت نفره واگذاری زمین بوده و در کارهای عمرانی و فرهنگی نیز پیش قدم بود. وی در طول فعالیت‌ها و تلاش‌های خود در راه خدمت به میهن اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکرد، جان خود را نیز در همین راه و رضای خدا بر طبق اخلاص نهاد.
وقتی بار دیگر به جبهه رفت و در گردان حضرت علی اکبر (ع) از تیپ سیدالشهداء(ع) مشغول خدمت شد. سرانجام در عملیات والفجر ۸ در جزیره ام الرصاص جانباز شد و در تاریخ ۱۷ فروردین ۱۳۶۵ در فاو به درجه رفیع شهادت رسید.
شهید حاج علی گروسی همواره بیان می کرد: «همه باید فدای اسلام شویم».

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر