اخبار

 آخرین اخبار 

دکتر فاطمه یوردخانی، متخصص مغز و اعصاب و فوق تخصص صرع اعلام کرد:

درمان بیماری های مغز و اعصاب با روشها و فناوری های پیشرفته

درمان بیماری های مغز و اعصاب با روشها و فناوری های پیشرفته
1401/7/7

دکتر فاطمه یوردخانی، سال 1375 در دانشگاه تهران و در رشته پزشکی مشغول به تحصیل گردید. بعد از گذراندن دوره طرح پزشکی از سال 1386 تا 1390 دوره تخصصی مغز و اعصاب را در همان دانشگاه طی نمود. سال 1397 در دوره یک ساله تخصصی فلوشیپ صرع دانشگاه تهران شرکت و از سال 1398 به عنوان فوق تخصص صرع در حال فعالیت می باشد. وی در حال حاضر در بیمارستان نور شهریار طبابت می کند که قرار است از اواخر شهریور ماه بخش مانیتورینگ نوار مغزی آن نیز راه اندازی شود که یکی از راه های تشخیص صرع در جهان است. در استان البرز تا کنون چنین دستگاهی موجود نبوده و در کل ایران کمتر از ده دستگاه وجود دارد. در این خصوص به بیماران استان البرز و شهرهای هم جوار نیز خدمات درمانی ارائه می گردد. در روزنامه جام جم البرز افتخار میزبانی از این پزشک متخصص و حاذق را داشتیم که در ادامه شما را به مطالعه این گفتگوی کاربردی و مفید دعوت می کنیم:

در زمینه تخصصی خود چه بیماری هایی را تحت درمان قرار می دهید؟

 من در حیطه تخصصی خود، بیماری هایی مثل: ام اس، سردرد، صرع، تشنج، پارکینسون و آلزایمر را ویزیت می کنم. ولی در واقع حرفه تخصصی من در زمینه بیماری صرع است و در مطب برای بیماران، نوار مغزی می گیرم و سعی می کنم دارای کیفیت مناسبی باشد تا از وضیعت آن ها اطلاعات کافی به دست آورم. در واقع تلاش کرده ام درمان بیماری های مغز و اعصاب و سردرد را با روشها و فناوری های پیشرفته مداوا کنم.

در خصوص فعالیت خود در بیمارستان نور شهریار توضیح دهید. 

در بیمارستان نور شهریار بعد از راه اندازی بخش مانیتورینگ، می توانیم برای کلیه بیمارانی که صرع دارند، نوار مغز طولانی بگیریم که در واقع برای کمک به تشخیص بهتر بیماری است تا چنان چه شک و شبهه ای در مورد تشنج بیمار وجود دارد، مشخص شود و درمان مناسب آن انتخاب شود. در صورتی که بیمار احتیاج به جراحی و یا درمان های دیگر داشته باشد، اقدامات لازم را برای ارجاع وی به مراکز جراحی انجام می دهیم. بیماری صرع، یک مرحله دارو درمانی اولیه دارد ، در صورتی که با داروی مناسب کنترل نشود، به عنوان صرع مقاوم در نظر گرفته می شود. در مورد صرع مقاوم به درمان، بیمار باید حتما به یک متخصص صرع مراجعه کند، چون ممکن است به جراحی نیاز داشته باشد. برای تشخیص بیماری باید از مانیتورینگ، بستری و نوار مغزی استفاده شود.

راه های ارتباطی با مطب تخصصی خود را عنوان نمایید.

آدرس:سه راه گوهردشت- ساختمان صدف- طبقه 4- واحد 8

شماره تماس:۳۲۷۲۴۶۸۵

شماره تلفن همراه: 09915694843

در روزهای زوج، بعد از ظهرها در مطب در خدمت بیماران هستیم، در بیمارستان فوق تخصصی نور شهریار نیز روزهای یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه صبح در درمانگاه حضور دارم.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر