اخبار

 آخرین اخبار 

دستگاه‌های کارتخوان ترفند کلاهبرداران/برداشت غیرمجاز روبه افزایش است

دستگاه‌های کارتخوان ترفند کلاهبرداران/برداشت غیرمجاز روبه افزایش است
1401/7/11

به گزارش جام جم البرز؛ سرهنگ رسول جلیلیان گفت: کاربران موقع وارد کردن رمز عبور باید به اطراف و اطرافیان خود توجه داشته باشند، دست خود را حائل قرار داده و پس از اتمام عملیات رسید آن را به دقت بررسی کرده و نزد خود نگه دارند.

رئیس پلیس فتای البرز افزود: اسکیمر نوعی سخت افزار الکترونیکی است که از آن برای کپی کردن اطلاعات کارت‌های بانکی توسط کلاهبرداران مورد استفاده قرار می گیرد.

او می گوید: کاربران همچنین به نماد اعتماد الکترونیکی توجه کرده و از فـروشـگاه های معتبر خـرید کنند تا از هرگونه سوء استفاده های احتمالی پیشگیری شود.

سرهنگ جلیلیان افزود: برای این نوع سرقت‌های الکترونیکی، کاربران مهمترین نقش را ایفا می‌کنند که با رعایت نکات امنیتی ساده می توان ضمن حفظ اطلاعات کارت بانکی خود، مانع از برداشت غیر مجاز مجرمان سایبری شوند.

او از مردم خواست برای خرید، از فروشگاه‌های معتبر استفاده کرده و از تحویل کارت بانک به فروشندگان سیار و کیوسک های میان راهی بپرهیزند ضمن آنکه برای خرید از این محل ها از پول نقد استفاده شود.

سرهنگ جلیلیان می گوید: در چنین شرایطی که فراوانی جرائم برداشت غیرمجاز رو به افزایش است، هوشیاری شهروندان در این زمینه ضروری است و الزام در وارد کردن رمز بانکی توسط مشتری می‌تواند امنیت اطلاعات کارت‌های بانکی هموطنان در استفاده از دستگاه‌های کارت خوان را بالا ببرد.

رئیس پلیس فتای البرز افزود: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر