اخبار

 آخرین اخبار 

جشن کتاب و کودک در کتابخانه‌های البرز آغاز شد

جشن کتاب و کودک در کتابخانه‌های البرز آغاز شد
1401/7/18

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ علی معدنی پور افزود: برگزاری جشن کتاب و کودک همراه با قصه گویی و عروسک گردانی، نشست کتابخوان، برگزاری محافل ویژه کودک و نوجوان، حضور کتابخانه‌های سیار در مدارس، اجرای جشن‌های ویژه کودکان و برگزاری پویش عکس با تلاش و همت کتابداران در کتابخانه‌های عمومی استان البرز اجرایی شده است.

وی هدف از برگزاری جشن کتاب و کودک را معرفی و شناساندن ظرفیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی در ارائه خدمات کتابخوانی به کودکان و نوجوانان عنوان کرد و گفت: کلیه کتابخانه‌های عمومی استان البرز دارای بخش کودک و نوجوان هستند و برنامه‌های ویژه‌ای به مناسبت‌های مختلف در این کتابخانه‌ها برای کودکان و نوجوانان در کنار ارائه کتاب‌های متناسب با سن آنان برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز بخش‌های کودک در کتابخانه‌های عمومی استان البرز را نگین کتابخانه‌ها عنوان کرد و افزود: ترویج کتاب و کتابخوانی و انس با کتاب خوب در بین کودکان استان البرز از اهداف این اداره کل است و این مهم با تلاش کتابداران و مشارکت خانواده‌ها محقق خواهد شد.

معدنی پور گفت: کودکان در مسیر زندگی خود نیاز به افکار و اندیشه‌های نو با زبان کودکانه دارند و اگر موفقیتی در دورانی صورت گرفته بی شک باید ریشه آن‌ها را در تعلیم و تربیت کودکان آن نسل جستجو کرد.

استان البرز دارای یک کتابخانه ویژه کودک (کتابخانه قاصدک) در شهرستان فردیس است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.